Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārdod «Elkor» īpašumus Rīgas centrā

«Elkor» grupas līdzdibinātājs Andrejs Vlasovs izlicis pārdošanā divus no lielākajiem grupas veikalu daļēji ieņemtajiem namīpašumiem - ēkas Rīgā, Merķeļa ielā 2 un K.Barona ielā 6, liecina «Baltic Screen» publikācija laikrakstā «Dienas Bizness».

Ēkas pārdevēji laikrakstu informēja, ka par Merķeļa ielas namu tiek prasīti vismaz 4,5 miljoni eiro (3,2 miljoni latu), bet par K.Barona ielas ēku - 2,6 miljoni eiro (1,8 miljoni latu).

Sludinājumi par abu Vlasovam piederošo ēku pārdošanu izvietoti izdevuma «DomFoto» pēdējā numurā. Tajos ar norādi «Pārdod ēku Rīgas centrā» teikts, ka K.Barona ielas nama kopplatība ir 1807 kvadrātmetri un zemes - 612 kvadrātmetri, savukārt Merķeļa ielas ēkas - attiecīgi 2909 un 860 kvadrātmetri.

Vlasovs vakar laikrakstam gan apgalvojis, ka patiesībā ēkas nemaz netikšot pārdotas, - viņš esot mainījis savus nodomus. Tomēr vēlāk, piezvanot uz sludinājumos norādīto starpnieku tālruņu numuru, «Dienas Biznesam» apliecināts, ka ēkas tomēr tiekot pārdotas.

Starpnieks skaidrojis, ka nami tiekot pārdoti kopā ar dzīvokļu īrniekiem. Tas nozīmē: ja pircējs vēlēsies ēkas atbrīvot, īrniekiem būs jāierāda cita apdzīvojamā platība. Ēkas pagrabstāvs un pirmais stāvs, ko pašlaik aizņem galvenokārt «Elkor» veikali, tikšot atbrīvoti mēneša laikā pēc darījuma.

Nekustamā īpašuma pārdevējs arī brīdinājis, ka jau pašlaik interesentu esot daudz, tāpēc abu pārdošanā izlikto ēku cena varot tikai augt.

Laikraksts norāda, ka abas ēkas, kurās jau gadiem ilgi atrodas «Elkor» veikali, pārdošanā izliktas vienlaikus ar «Elkor» jaunā lielveikala atvēršanu Krasta ielā. Jau iepriekš eksperti izteikušies, ka šī elektronikas, sadzīves tehnikas un sporta preču tirdzniecības grupa mērķtiecīgi virzās uz lielu tirdzniecības centru izveidi ar individuālo transportu viegli pieejamās vietās, atsakoties no veikaliem Rīgas centrā.

Pēc ilgākām strukturālām pārmaiņām par vienīgo «Elkor» grupas oficiālo īpašnieku ir kļuvis tās vadītājs Aleksandrs Popovs, kuram saskaņā ar Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas «Lursoft» informāciju pilnībā pieder kapitāla daļas uzņēmumos «Elkor grupa», «Elkor Trade», «Elkor stils», «Elkor līzings», «Elkordrošība», «Stangers», «Neobalts» un «K-īpašums».

«Dienas Bizness» informē, ka iepriekš vairākos no šiem uzņēmumiem kapitāla daļas piederēja arī Vlasovam, kurš 80.gadu beigās un 90.gadu sākumā kopā ar Popovu uzsāka biznesu, sākotnēji «Sporta pilī» un citviet tirgojot Turcijā ražotus apģērbus, bet pēc tam pakāpeniski pārejot uz sadzīves tehniku un elektroniku.

Toties tagad Vlasovam, pēc zemesgrāmatu informācijas un ziņām no pašas «Elkor grupas», pieder visi grupas nekustamie īpašumi, arī pirmā «Elkor» centra zeme un ēka Rīgā, Brīvības gatvē 201. Grupas pārstāvji par šo mantas sadalījumu nekādus komentārus nesniedz, raksta «Dienas Bizness».

Grupa šā gada deviņos mēnešos strādājusi ar 22,5 miljonu latu apgrozījumu. Tai bijuši 27 veikali, kuros nodarbināti kopā vairāk nekā 1100 darbinieku.