Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāk drukāt «Hariju Poteru un Jauktasiņu Princi»

Šodien «Preses nama» tipogrāfijā sāka drukāt 574 lappuses biezo Džoannas Ketlīnas Roulingas grāmatu «Harijs Poters un Jauktasiņu Princis», kuru izdod apgāds «Jumava».

Atgādinām, ka grāmata «Harijs Poters un Jauktasiņu Princis» lasītājus sasniegs vienlaikus divās Baltijas valstīs - Latvijā un Lietuvā.

Jau dažas dienas pēc grāmatas «Harry Potter and the Half-Blood Prince» nonākšanas veikalu plauktos 2005.gada 16.jūlijā, apgāds «Jumava» bija gatavs ķerties klāt pie apjomīgās grāmatas tulkošanas latviešu valodā. Sākotnēji tika solīts, ka jaunā grāmata par Hariju Poteru iznāks Ziemassvētku laikā, bet «Christopher Little Litteraly Agency», kas ir Roulingas autortiesību pārstāvis, kavējās ar izdošanas autortiesību līguma apstiprināšanu. Izdevniecības «Jumava» prezidents Juris Visockis, kas nule atgriezies no grāmatas «pirmizrādes» Itālijā, «Apollo» pastāstīja, ka Roulinga katras valsts līgumu pārskatot pati, tādēļ arī notikusi šāda kavēšanās.

Simboliskajā drukas mašīnu ieslēgšanas pasākumā piedalījās arī bērni no Harija Potera fanu kluba, kas pirms maģiskās «sarkanās podziņas» spiešanas skaitīja īpašos buramvārdus.

Šobrīd jau ir nodrukātas vairākas grāmatas nodaļas, un līdz brīdim, kad varēsim rokās turēt visu grāmatu, ir nedaudz jāpagaida - grāmata «Harijs Poters un Jauktasiņu Princis» pie saviem lasītājiem nonāks 3. februārī.