Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

NRTP pārbaudīs LTV gatavību reformām ziņu dienestā

Nacionālā radio un televīzijas padome (NRTVP) nolēmusi sūtīt uz Latvijas Televīziju (LTV) revīzijas komisiju, kas veiks valsts uzņēmuma finanšu pārbaudi un pārliecināsies par tā gatavību plānotajām reformām ziņu dienestā, sestdien ziņo laikraksts «Neatkarīgā».

NRTVP priekšsēdētājs Aivars Berķis laikrakstam atzinis, ka galvenās revīzijas komisiju interesējošās lietas būs LTV vadības hierarhija, ziņu dienesta vadošo darbinieku darba līgumi un amatu apraksti, nolikums par iekšējo auditu, ziņu dienesta plānotais budžets un tā izpilde.

Revīzijā tiks pārbaudīts 2006.gada budžets, ziņu dienesta darbību reglamentējošie iekšējie dokumenti, bet galvenais jautājums būšot finanses.

«Gada beigās vai gada sākumā pieprasīt lielu informācijas apjomu - tas ir papildu slogs televīzijai,» revīzijas komisijas ietekmi laikrakstam komentē LTV ģenerāldirektors Jānis Holšteins. Viņš piebilst, ka šādas komisijas televīzijai nav nekas neparasts, tikai šoreiz informācijas sniegšana būs apgrūtinošāka, jo paralēli jāveic arī pārkārtojumi televīzijā. Tos plānots pabeigt 10.februārī.

Revīzijas komisijā darbosies pieci cilvēki. Par tās priekšsēdētāju šonedēļ notikušajā padomes sēdē iecelta NRTVP locekle no Latvijas Pirmās partijas Una Ulme-Sila.

Revīzijas komisijas sastāvā būs arī partijas Jaunais laiks pārstāve Dzintra Geka, kura savukārt paralēli pamatdarbam NRTVP ir arī fonda Sibīrijas bērni vadītāja. Likums Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā neatļauj NRTVP locekļiem šādu amatu savienošanu, taču pati Geka uzskata, ka nekas nosodāms tas nav, vēsta laikraksts.

Kopā ar abām politisko partiju pārstāvēm televīziju revidēs arī NRTVP priekšsēdētāja padomniece finanšu jautājumos Inta Znotiņa, NRTVP juriskonsulte Ina Poriete un zvērināts revidents Aivars Rutkis.