Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija gaida Emša atvainošanos

Krievijas vēstniecība gaida no Saeimas deputāta Induļa Emša (ZZS) oficiālu apstiprinājumu viņa izvirzītajām apsūdzībām vai atvainošanos par viņa paziņojumu, ka Krievijas valdība caur sabiedriskajām organizācijām novirzot finansējumu, lai ietekmētu 9.Saeimas vēlēšanas, aģentūru LETA informēja vēstniecības Preses dienests.

Krievijas vēstniecība apgalvo, ka Emša skaļie paziņojumi ir saņemti no nekompetentiem avotiem un tāpēc neatbilst realitātei.

Pēc Krievijas vēstniecības viedokļa, kādam Latvijā nepatīk acīmredzama attiecību uzlabošanās starp abām valstīm, savstarpējās oficiālās valstu pārstāvju vizītes un domu apmaiņa par divpusējām attiecībām.

Vēstniecība pauž pārliecību, ka šis paziņojums parādījās uzreiz pēc konstruktīva un visai noderīga dialoga, kas Krievijas vēstniekam Latvijā Viktoram Kaļužnijam izveidojies Saeimas Ārlietu komisijā.

Pēc paziņojumā teiktā, latviešu tauta sen jau ir visu sapratusi un neļaus sevi mānīt. Krievijas vēstniecība apgalvo, ka diez vai šādi paziņojumi šodien var apturēt Krievijas un Latvijas sadarbības objektīva procesa uzlabošanos.

Pēc vēstniecības sniegtās informācijas, Krievija pēdējo trīs gadu laikā tērē valsts budžeta līdzekļus dažādiem kultūras pasākumiem un vēsturiskās piemiņas vietu restaurācijai Latvijā. Tiek atbalstīti Otrā pasaules kara veterāni, skolēniem tiek piedāvātas iespējas apmeklēt Krieviju. «Tas nav noslēpums,» norādīts vēstniecības paziņojumā.

Emsis aģentūrai LETA sacīja, ka nevienam atvainoties neplāno. «Lai gaida, cik grib,» uzsvēra Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs.

Emsis arī uzskata, ka viņam nevienam nebūtu jāpierāda visiem zināmi fakti par Krievijas finansējumu ārpus tās dzīvojošo tautiešu atbalstam, kas nonāk arī Latvijā. Pēc Saeimas deputāta rīcībā esošās informācijas, līdzekļi Latvijā ieplūst gan no Krievijas nevalstiskajām organizācijām, gan valstiskām struktūrām.

Emsis zināja teikt, ka Krievijas atbalstu saņēmušās Latvijā darbojošās nevalstiskās organizācijas kopīgi spriež par iespējām ietekmēt 9.Saeimas vēlēšanu rezultātus.

Kā ziņots, Kaļužnijs aģentūrai LETA vakar norādīja, ka viņš nav informēts par to, ka Krievijas valdība, izmantojot Latvijas krievvalodīgo un nepilsoņu sabiedrisko organizāciju koordinācijas padomi, novirzītu līdzekļus vēlēšanām.

Pēc Kaļužnija vārdiem, Krievijas vēstniecība šādās mahinācijās nepiedalās un arī nepiedalīsies. Ja tā ir priekšvēlēšanu kampaņa, tad šādi paziņojumi nav nopietni, teica Kaļužnijs. Vēstnieks aicināja Emsi nosaukt konkrētus cilvēkus, kam līdzekļi ir piešķirti.

Jau ziņots, ka Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Emsis norādīja, ka komisijas rīcībā ir informācija, ka caur Latvijas krievvalodīgo un nepilsoņu sabiedriskās organizācijas koordinācijas padomi tiek novirzīts finansējums, lai ietekmētu vēlēšanu rezultātus, un ka šajā procesā tiek iesaistīti arī vairāki masu mediji, «piemēram, «Baltijas Pirmais kanāls"».

Emsis izteicās, ka, pēc neoficiālas informācijas, caur šo organizāciju varētu tik nopludināts aptuveni viens miljons ASV dolāru (578 000 latu), ko izdalījusi Krievijas valdība.

Kā ziņots, 1.februārī Kaļužnijs tikās ar Saeimas Ārlietu komisijas deputātiem un atzina, ka pienācis laiks kādu laiku atlikt politiskos jautājumus un pievērst lielāku uzmanību ekonomiskajām attiecībām. Pēc vēstnieka vārdiem, pienācis laiks pievērst lielāku uzmanību tranzītam, tirdzniecībai un enerģētikai.

Kaļužnijs deputātus informēja, ka abu valstu premjeri varētu tikties pēc vairāku Latvijas un Krievijas starpvaldību līgumu sagatavošanas.

Vēstnieks pavēstīja, ka drīzumā tiks pabeigta līgumu izstrāde par sociālo aizsardzību, ekonomisko sadarbību un starpvaldību komisijas izveidi, bet tikai pēc tam varētu būt sarunas par abu premjeru tikšanos lielā starptautiskā pasākumā.

Kaļužnijs paziņoja, ka jau martā varētu veidot starpvaldību komisiju, un solīja sīkāk par to informēt Saeimas deputātus.