Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VUGD tiek pie jaunām automašīnām

Šodien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 10 jaunus transportlīdzekļus — divas īpaši aprīkotas automašīnas glābšanai uz ceļiem un astoņas autocisternas.

Iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars norādīja, ka jaunu transportlīdzekļu piešķiršana ir priecīgs notikums un šādai tehnikai būtu jābūt katrā rajonā.

Arī VUGD priekšnieks Ainars Pencis pauda prieku par jauno operatīvo transportu, taču piebilda, ka ir nepieciešams vēl vairāk jaunu automašīnu. «Šogad mums ir piešķirtas 10 jaunas mašīnas, kas līdz šim ir rekordliels skaitlis, taču jāatzīmē, ka dežūrrežīmā kopā ir 360 mašīnas, un uz šā fona 10 jaunas mašīnas — tas ir visai niecīgs skaitlis,» sacīja Pencis.

Divas no 10 jaunajām automašīnām saņēma VUGD Bauskas un Limbažu brigādes darbinieki. Šos transportlīdzekļus var izmantot ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanā un nogruvumu gadījumos, kā arī dažādu veidu konstrukciju pārvietošanai. Automašīnu ekipējumā ietilpst ķīmiskais aizsargtērps, akvalangs, alpīnista komplekts, elpošanas aparāti, hidrauliskie instrumenti metāla konstrukciju atspiešanai un griešanai. Šie ir pirmie šāda veida transportlīdzekļi VUGD.

Savukārt Jūrmalas, Valkas, Ventspils un Rīgas pilsētas pārvalžu brigādēm nodotas astoņas autocisternas, kuru ūdenstvertnes tilpums ir 2,5 tonnas.