Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zināms, kas 16. martā mēģinās izraisīt provokācijas

Drošības iestāžu rīcībā ir informācija par noteiktām organizācijām un cilvēkiem, kas 16. martā mēģinās izraisīt provokācijas, šovakar Latvijas Televīzijas raidījumā «Valsts pirmās personas» atzina Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

Pēc viņa teiktā, ir zināmas organizācijas un cilvēki, kuri patlaban pat mēģina savā starpā sarunāt vietas, kur 16. martā organizēt «kautiņu». Kalvītis nevēlējās nosaukt iespējamos provokāciju izraisītājus, norādot, ka viņam nav tiesību atklāt šādus valsts noslēpumus. Vaicāts, vai šos cilvēkus, kuru uzvārdi drošības iestādēm ir zināmi, nevajadzētu aizturēt, premjers norādīja, ka «darbs notiek».

Kalvītis arī aicināja iedzīvotājus uzmanīties, jo atsevišķas personas šajā dienā varētu mēģināt izaicināt uz sadursmi. Sadursmes leģionāru atceres dienā varētu notikt starp ekstrēmistiskiem cilvēkiem un grupām, norādīja premjers un piebilda, ka šādām organizācijām pirms vēlēšanām varētu būt vēlēšanās parādīties televīzijas kameru priekšā.

Ministru prezidents arī sacīja, ka īpašu sakritību starp plānoto Brīvības pieminekļa sakopšanu un 16. martā iespējamām provokācijām nevajadzētu meklēt. Viņš uzsvēra, ka valdības uzdevums bija piešķirt līdzekļus, bet par to, kad labāk veikt atjaunošanu, jālemj profesionāļiem.

Jau ziņots, ka drošības iestāžu rīcībā ir informācija, ka leģionāru atceres dienā Latvijā gaidāmas provokācijas, taču tās, pēc Kalvīša teiktā, nevar klasificēt kā terora draudus.