Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brigmanis: Lembergam jānāk politikā un jākļūst par premjera amata kandidātu

Ventspils mēram Aivaram Lembergam ir jānāk politikā un jākļūst par premjera amata kandidātu, un to varētu atbalstīt lielākā daļa Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) biedru, šodien telekompānijas LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

«Mans personīgais viedoklis ir, ka viņam ir jānāk politikā un jākļūst par premjera amata kandidātu,» sacīja Brigmanis, uzsverot, ka ZZS veidojošās partijas — Latvijas Zemnieku savienība (LZS) un Latvijas Zaļā partija (LZP) — vēl lems par Ventspils mēra uzrunāšanu. Kā skaidroja politiķis, pagaidām ZZS premjera amata kandidāts ir Indulis Emsis un abas partijas bez saskaņošanas to nedomā mainīt.

Rīt, 11. martā, plānots LZS kongress, pēc mēneša — LZP kongress, bet pēc tam — abu partiju kopīga sanākšana. Kā prognozē Brigmanis, LZS kongresā varētu izskanēt viedokļi, ka Lembergs ir labs saimnieks, kurš var sakārtot valsti. Lai arī Ventspils mērs ir dažādi vērtēts cilvēks, it īpaši plašsaziņas līdzekļos, piemēram, Kurzemē atbalsts viņam ir ļoti liels, uzsvēra politiķis.

Kā ziņots, Ventspils mērs atzina, ka varētu startēt kādas partijas sarakstā 9. Saeimas vēlēšanās. Februāra sākumā viņš sacīja, ka, iespējams, vēlēšanās varētu piedalīties paša vadītās partijas «Latvijai un Ventspilij» sarakstā, bet esot arī iespējas veidot koalīcijas un apvienības ar citiem politiskajiem spēkiem.

Ja Ventspils mērs iekļūs nākamajā Saeimā, viņš ir gatavs sadarboties ar gandrīz visām labēji centriskajām partijām. Īpaši viņam simpatizējot partijas «Jaunais laiks» politiķes sievietes, jo vīrieši šajā partijā esot nenosvērti. Lembergs parlamentā varētu sadarboties arī ar ZZS, kurā esot pieredzējuši politiķi, un ar partiju «Latvijas ceļš», kuras pārstāvjus Ventspils mērs jau pazīstot.

Lembergs izšķīries startēt Saeimas vēlēšanās, jo viņam kā vienam no balsotājiem par mūsu valsts neatkarību esot sāpīgi noskatīties, kā Latvija neizmanto iespējas, lai celtu iedzīvotāju labklājību. «Latvija ir spērusi tikai nelielus soļus savā attīstībā,» sacīja Ventspils mērs un norādīja, ka ir gatavs «pielikt savu plecu», lai veicinātu valsts uzplaukumu.

Lembergs februāra sākumā atturīgi vērtēja iespējas kļūt par premjeru.