Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID lūdz sākt Banku augstskolas senatora kriminālvajāšanu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde lūgusi Madonas rajona prokuratūru sākt Banku augstskolas senatora Jāņa Nebara kriminālvajāšanu par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā.

Nebars, pērn stājoties amatā, deklarējis aptuveni 766 000 latu skaidras naudas uzkrājumus, bet vēlāk sniegtās ziņas precizējis un norādījis, ka viņam nav skaidras naudas uzkrājumu.

VID oficiāli neatklāj informāciju par aizdomās turēto, ievērojot Kriminālprocesa likuma normas, savukārt aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka tas ir Nebars.

VID Komunikācijas nodaļas priekšniece Agnese Grīnberga informēja, ka VID Finanšu policijas pārvalde 9.februārī, izvērtējot janvārī saņemto informāciju par lielu skaidras naudas uzkrājumu uzrādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 219.panta 2.daļas par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā.

Pēc Grīnbergas teiktā, Jānis N., iesniedzot valsts amatpersonas deklarāciju, sākotnēji bija norādījis skaidras naudas uzkrājumus, kas pārsniedz 100 000 latu.

Pēc VID lūguma vīrietis janvārī iesniedza papildu deklarācijas par ienākumiem, ieņēmumiem, naudas un citiem uzkrājumiem, īpašumiem un to vērtības maiņu par 2002., 2003. un 2004.gadu.

Iesniegtajās papildu deklarācijās vīrietis nebija uzrādījis skaidras naudas uzkrājumu summu, kas norādīta valsts amatpersonas deklarācijā.

Iesniegumā vīrietis skaidroja, ka valsts amatpersonas deklarācijā, kuru iesniedz, stājoties amatā, ieviesusies kļūda un skaidras naudas uzkrājumi, kas norādīti amatpersonas deklarācijā, viņam nav.

VID uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 219.panta 2.daļas par nepatiesu ziņu norādīšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apjomā.

LETA jau ziņoja, ka Banku augstskolas senators Nebars pērn, stājoties amatā, bija deklarējis aptuveni 766 000 latu skaidras naudas uzkrājumus. Senators iepriekš bija deklarējis 200 000 latu, 590 000 eiro (414 650 latu) un 258 400 ASV dolāru (151 400 latu) skaidras naudas uzkrājumus.

VID pērn sāka pārbaudes par tām valsts un pašvaldību amatpersonām, kuras skaidrā naudā uzkrājušas vairāk nekā 100 000 latu.

Pēc publiskās datubāzes datiem, VID apkopojis 69 amatpersonu sarakstu, starp kurām ir Saeimas un pašvaldību deputāti, ministri un viņu padomnieki, dažādu iepirkuma komisiju locekļi un uzņēmumu pārstāvji, izglītības iestāžu amatpersonas, virsnieki, konsultanti un arī kādreizējais VID vadītājs Andrejs Sončiks.

VID ģenerāldirektors Dzintars Jakāns uzdevis atbildīgajām VID struktūrvienībām pieprasīt no sarakstā iekļautajām amatpersonām iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijas un lemt par nepieciešamību veikt auditus.