Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pļaviņās izveidojies nopietns ledus sastrēgums

Ja Daugavai neizdosies pārraut ledus krāvumus pie Pļaviņām, var rasties nopietni plūdu draudi Jēkabpils rajona Krustpils un Salas pagastam, arī Jēkabpilij.

Jēkabpils rajona padomes Civilās aizsardzības un darba aizsardzības dienesta vadītājs Ivars Līcis aģentūru LETA informēja, ka šobrīd Daugavā turpinās ledus iešana. No Baltkrievijas nākošais ledus apstājas ledus krāvumos pie Pļaviņām. Tas savukārt izraisa ūdens līmeņa celšanos upē. Patlaban ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils ir četri metri. Par kritisko ūdens līmeni Jēkabpilij tiek uzskatīti 6,3 metri.

Jēkabpils Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Miervaldis Tomiņš aģentūrai LETA sacīja: lai gan ūdens līmenis ceļas Daugavā, sūdzības no iedzīvotājiem par pagrabu applūšanu dienests pagaidām nav saņēmis.

Ledus iešana Daugavā turpinās arī pie Daugavpils, toties situācija ir mierīgāka, un pēc ledus sastrēguma pārraušanas pie Vaikuļāniem 7. aprīļa vakarā ūdens līmenis upē no 3,69 metriem nokrities līdz 3,24 metriem, aģentūru LETA informēja Daugavpils Domes speciālists civilās aizsardzības jautājumos Vladislavs Ruskulis. Daugavpilij par kritisko ūdens līmeni tiek uzskatīti 7,8 metri.

Gatavojoties palu laikam Daugavā un Laucesas upē, Daugavpils Domes deputāti apstiprinājuši preventīvo pasākumu plānu, kas paredz Daugavas un Laucesas palu ūdens aizsardzības sistēmu pārbaudi, upju tuvumā esošo māju pagrabu pārbaudi, lai novērstu īssavienojumu iespējas pagrabos izvietotajos elektrosadales skapjos plūdu laikā, materiāli tehnisko līdzekļu sagatavošanu aizsargdambju bojājumu likvidēšanai palu laikā un citas aktivitātes.

Jēkabpilī, gatavojoties palu laikam, notikusi Daugavas novērošanas posteņu pārstāvju tikšanās, kurā spriests par rīcību paaugstinātas plūdu bīstamības periodā.

Lai gan pie Pļaviņām izveidojies ledus krāvums Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras (LVĢMA) Hidroloģisko prognožu daļas speciālisti pagaidām plūdu draudus nesaskata. Speciālisti informēja, ka Daugavas augštecē Krievijas teritorijā ir atsākusies straujāka ūdens līmeņa celšanās, pagājušajā diennaktī ūdens līmenis pacēlies par 1,14 metriem.

Latvijas rietumu daļas upēs ūdens līmenis turpina pazemināties. Lielupes augštecē ūdens līmenis pazeminājies par divarpus metriem, bet Ventas vidustecē par diviem metriem. Lielupe jau brīva no ledus, tikai vietām nedaudz manāmi daži ledus gabali, bet Ventā pie Kuldīgas vērojama ledus iešana.

Gaujas augštecē pie Velēnas izveidojies ledus sastrēgums, taču pārējā upes daļa ir brīva no ledus.

Ledus sastrēgums Ogres upē pie Ogres, kas bija izveidojies pagājušās nedēļas nogalē, ir likvidējies. Ūdens līmenis arī pazeminājies par 2,26 metriem. Hidrologi ziņoja, ka Ogres augštece šobrīd ir brīva no ledus.