Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čurāsim krūmos vai lavīsimies?

Re, nu — tautas balss ir sadzirdēta — Līvu laukumā tomēr būs vasaras kafejnīcas. Tomēr sēdvietu skaits saruks. Bet tas — nieks! Izņemot... Izņemot to, ka atkal netiek risinātas problēmas ar sabiedriskajām tualetēm. Rīga jau laikam vienmēr atšķīrusies ar nesakārtotību tieši šajā jomā.

Atceros, pirms gadiem septiņiem vasaras kafejnīcas zēla un plauka. Piemēram, viena tāda bija Bastejkalnā. Alu varēja nopirkt, cik uziet, bet ar dabisko vajadzību kārtošanu bija pašvaki. Nācās izvēlēties starp divām iespējām — maksāt un iet uz maksas tualetēm (kuras, starp citu, diezgan agri slēdza ciet), vai doties uz «McDonald's». Gudrākie gāja uz hamburgeru ēstuvi, bet šī iespēja ātri vien tika likvidēta, par brīvu nokārtoties ļaujot tikai «McDonald's» klientiem. Daudzi sāka izmantot trešo iespēju — čurāt Bastejkalna krūmos.

Vēl pirms dažiem gadiem līdzīga problēma bija Doma laukumā, kad āra kafejnīcu viesi dabiskās vajadzības kārtot gāja uz «Alus sētu». Un rindas tur veidojās tik lielas, ka īpaši nebija laika dzert aliņu — kā izstāvi rindu, tā atkal vari stāties rindas galā, jo drīz taču vajadzēs atkal.

Šķiet, pa šiem gadiem tualešu jomā situācija nav uzlabojusies, bet — gluži vienkārši — tauta sākusi ar to trūkumu samierināties. Un gan jau arī šovasar Līvu laukuma vasaras kafejnīcu klienti atradīs iespēju iemukt kādas tuvākās zemjumta ēstuves mazmājiņā, lai netraucēti pačurātu.

Bet ārzemnieki? Viņiem būs grūti ieskaidrot šo latviešu dabisko vajadzību kārtošanas nacionālās īpatnības.