Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latviešu tūristi piedzīvo terorakta paniku Ēģiptē

«Vakar ēdām vakariņas un dzirdējām trīs sprādzienus. Jautāju vīram: diez vai ēģiptieši šauj salūtu? Pēc piecām minūtēm blakus esošie franči saņēma telefona zvanu. Redzēju, ka mainās viņu sejas. Viņi paņēma savus bērnus un nekavējoties devās prom, informējot mūs, ka centrā bijis sprādziens,» stāstīja Lelde, viena no latviešu atpūtniecēm Ēģiptē. Viņa sazinājās ar portālu «Apollo», lai pastāstītu par piedzīvoto.

Viesnīca, kurā bija apmetusies Lelde, atrodas aptuveni divus kilometrus no Dahabas centra. «Viesu vidū bija jūtama panika. Viesnīcas administrācija informēja, ka sprāgusi gāze. Mums tajā naktī bija paredzēta ekskursija, tāpēc devāmies noskaidrot, vai tā notiks. Puisis izstāstīja, ka bijis terorakts un visas ekskursijas ir atceltas. Pēc tam devāmies uz viesnīcas istabu, lai paskatītos TV. «CNN» drīz vien informēja, ka teroraktā cietuši 100 cilvēki,» pastāstīja Lelde.

«Mēs zvanījām tūroperatora «Domina Travel» pārstāvei un vaicājām, ko darīt. Viņa nebija informēta par notikušo teroraktu. Vēlāk mums tika atsūtīta informācija, lai neatstājam viesnīcu. Sazvanījām mājiniekus un pastāstījām par notikušo. Šorīt liela daļa viesu pameta viesnīcu. Atkal zvanījām «Domina Travel» pārstāvei un jautājām, vai ir pamats satraukumam. Atbilde — tikai nepametat viesnīcu,» norādīja latviešu tūriste.

«Domina Travel» direktore Ketija Fogele portālam «Apollo» pastāstīja, ka četri latviešu tūristi, kas Ēģiptē atpūtās ar «Domina Travel» starpniecību, patlaban pārtraukuši atvaļinājuma pavadīšanu Dahabā un iekārtojušies citā kūrortā Šarmelšeihā. Viņa norādīja, ka visiem tūristiem, kas ceļo ar «Domina Travel», tiek iedots kontakttālrunis, uz kuru var zvanīt 24 stundas diennaktī. Tūroperatora direktore iesaka šo tālruņa numuru iegaumēt vai turēt vienmēr pieejamā vietā. «Ēģiptē strādā «Domina Travel» pārstāvji, kas runā latviešu un krievu valodā, krīzes situācijā jāvēršas pie viņiem,» sacīja Fogele.

Ārlietu ministrija (ĀM) brīdina ceļotājus ievērot vislielāko piesardzību, uzturoties Ēģiptes lielākajās pilsētās, un izvairīties no publiskām vietām, kuras lielā cilvēku apmeklējuma dēļ var kļūt par teroristisku uzbrukumu mērķi. ĀM preses sekretārs Atis Lots norādīja, ka tūristiem, kas dodas uz teroristu apdraudētām vietām, jāatstāj tuviniekiem kontaktinformācija, lai tie vajadzības gadījumā var ar viņiem sazināties. Viņš arī uzsvēra, ka atpūtniekiem nevajadzētu aizmirst par veselības un dzīvības apdrošināšanu. Tūristi var arī reģistrēties ĀM konsulāra reģistrā.

Vakar pasauli pāršalca traģiska ziņa, ka pirmdienas vakarā notikušajos trijos bumbu sprādzienos Ēģiptes kūrortpilsētā Dahabā gājuši bojā 23 cilvēki un vēl daudzi ievainoti. Sprādzieni nogranda tūristu iecienītā tirgū un restorānos «Nelson» un «Aladdin» Dahabas dzīvākajā rajonā. Dienā, kad teroristi realizēja savas asiņainās ieceres, Dahabā atpūtās arī četri tūristi no Latvijas. Latvijas Ārlietu ministrija, kas sazinājusies ar šīs valsts kompetentajām iestādēm, ziņo, ka sprādzienos nav cietuši vai gājuši bojā Latvijas iedzīvotāji.