Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Psiholoģiska ģimenes sāga «Korekcijas»

Apgāds «Zvaigzne ABC» piedāvā mūsdienu amerikāņu rakstnieka Džonatana Franzena lielisko šedevru «Korekcijas».

Pirmais izcilais 21. gadsimta romāns; īsts meistardarbs; asprātīgs, izteiksmīgs un neiedomājami skaists; biedējoši, nepārprotami patiess; komisks un gudrs; gandrīz vai pārlieku reālistisks; mūsdienīgs romāns, kas būs aktuāls vienmēr, — šie ir tikai daži komentāri, ko Dž. Frenzena romānam «Korekcijas» veltījuši literatūras kritiķi.

«Korekcijas» ir lielisks jaunā gadsimta romāns par ģimenes sairumu mūsu laikmetā. Pēc piecdesmit gadiem sievas un mātes lomā Enīda Lamberte alkst pēc izpriecām. Par nelaimi, viņas vīram Alfrēdam ir Parkinsona slimība, un viņš pamazām kļūst plānprātīgs. Lambertu bērni jau sen pametuši ģimenes ligzdu un cīnās paši ar savām likstām. Vecākais dēls Gērijs, kas vēl nesen bija nosvērts Vērtspapīru nodaļas vadītājs bankā un kārtīgs ģimenes tēvs, cenšas pārliecināt sievu un pats sevi, ka necieš no depresijas, kaut patiesībā šīs slimības simptomi sāk kļūt arvien spilgtāki. Jaunākais dēls Čips ir zaudējis šķietami drošu augstskolas pasniedzēja darbu, un viņam neveicas arī jaunajā, daudz necilākajā profesijā. Jaunākā meita Denīze ir tikko sarāvusi neveiksmīgas laulības saites un, kā domā māte, iznieko savu jaunību un skaistumu, ielaižoties mīlas dēkā ar precētu vīrieti. Izmisīgi cenzdamās rast dzīvē kaut kripatiņu prieka, Enīda vēlas Ziemassvētkos vēl pēdējo reizi sapulcināt mājās visu ģimeni.

Amerikāņu rakstnieks Džonatans Frenzens (1959) par savu 2001. gada romānu «Korekcijas» saņēmis ne tikai nedalītu kritiķu un lasītāju atzinību, bet arī prestižo «Nacionālo grāmatu balvu» («The National Book Award»). Grāmatu no angļu valodas tulkojusi Renāte Ābeltiņa.