Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jauna versija par Napoleona dzīvi un bojāeju

Krievu dramaturgs un prozaiķis Edvards Radzinskis savā romānā «Napoleons» atklāj jaunu, pilnīgi negaidītu imperatora Bonaparta dzīves un bojāejas versiju, kā arī turpina pārsteigt lasītājus ar neparastiem vēstures faktiem.

Svētās Helēnas salā imperators diktē sekretāram Laskāzam savu satriecošo dzīvesstāstu un vēlreiz atgriežas lielo uzvaru, dižo kauju un neierobežotās varas pagātnē.

Napoleona sakāves ir aizmirstas – palikušas tikai uzvaras. Un lai arī viņam nav izdevies kļūt par lielākās impērijas valdnieku, viņš tomēr ir kļuvis par ģēniju un cietēju. Viņš vēlreiz izdzīvo savu dzīvi: tā ir paskrējusi kā viens mirklis neskaitāmos pārgājienos, mīlas piedzīvojumos un uzvaras triumfā. Un tikai pirms atteikšanās no varas viņš pārsteigts pamana gluži ikdienišķas lietas. Veidojas diezgan kurioza, taču ļoti saprotama situācija – diktējot Napoleons aizraujas, dzīvodams pagātnē, izstāsta savus nodomus un noslēpumus, pastāvīgi liek izsvītrot pierakstīto.
Taču Laskāzs, labi saprazdams šo atklāsmes brīžu vērtību, piezīmes saglabā. Tā tiek pierakstīta Napoleona grēksūdze.

Kam viņš diktē šīs piezīmes – sev, nākamajām paaudzēm... vai arī ir kāds cits mērķis?
Romānu «Napoleons» no krievu valodas tulkojusi Gunta Silakalne, un tas iznācis apgādā «Zvaigzne ABC».