Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sākta parakstu vākšana pret seksuālo minoritāšu gājienu

Jauniešu organizācija «Pret straumi» sākusi parakstu vākšanu, lai sarīkotu referendumu, kurā sabiedrība varētu paust savu attieksmi pret seksuālo minoritāšu gājienu «Latvijas–Rīgas praids 2006».

Organizācija vēlas panākt, lai Rīgā nenorisinātos geju, lesbiešu, biseksuāļu un transpersonu gājiens «Latvijas–Rīgas praids 2006». Paraksti tiek vākti, lai gadījumā, ja Rīgas Dome atļautu seksuālo minoritāšu gājienu, tos varētu iesniegt Saeimā.

Kā portālam «Apollo» pavēstīja parakstu vākšanas akcijas organizators Igors Masļakovs, patlaban jau savākti vairāk nekā 3000 parakstu. Viņš uzskata, ka 10 000 parakstu, kas ir minimālais vajadzīgais parakstu skaits, lai varētu rīkot tautas nobalsošanu, tiks savākti īsā laikā. Atbalstu organizācijas iniciatīvai, iesniedzot parakstus, paudušas daudzas kristiešu draudzes un arī «Nacionālā spēka savienība».

«Mēs cienām katra cilvēka tiesības un personisko dzīvi, un tiesības brīvi izvēlēties savu  seksuālo orientāciju, tomēr neatbalstām amorāla un pretdabiska dzīvesveida publisku propagandu — tieši tāds mērķis ir pasākumam «Latvijas–Rīgas praids 2006»,» teikts organizācijas paziņojumā presei.

Organizācija pauž uzskatu, ka šāds dzīvesveids ir pretrunā tradicionālajām ģimenes vērtībām, kuras pieņemtas Latvijā, kā arī pretrunā kristīgajām vērtībām, kuras ir ļoti būtiskas lielākajai Latvijas iedzīvotāju daļai.

Jauniešu organizācija savu vēlmi panākt seksuālo minoritāšu gājiena aizliegšanu pamato ar to, ka homoseksuālisma popularizēšana visvairāk apdraud bērnus un jauniešus, kuru vērtību sistēma un seksuālā identitāte vēl tikai veidojas. Viņuprāt, «Praids» var veicināt šo jauniešu iesaistīšanos homoseksuālās attiecībās, kas ar laiku var novest pie tādas seksuālas uzvedības, kuru pēc tam grūti, bet dažkārt neiespējami mainīt.

Lūdzot nesaskaņot geju un lesbiešu gājienu Rīgā, organizācija atsaucas uz Latvijas Republikas Satversmes 116. punktu, kurā teikts, ka sapulces, gājieni un piketi var tikt ierobežoti, lai aizsargātu citu cilvēku tiesības, sabiedrisko drošību un tikumību. «Nevar būt tā, ka mazākuma iegriba tiek vērtēta augstāk par visas sabiedrības interesēm,» uzskata organizācijas dalībnieki un aicina ar parakstu vērsties pret homoseksuālisma publisku propagandu un masveida popularizēšanu, un atgādina, ka Krievijā «Praids» tika aizliegts.

Organizācijas dalībnieki pauž ticību tam, ka arī Latvijas valsts un galvaspilsētas vadībā ir daudz sakarīgi domājošu cilvēku, kuriem interesē Latvijas sabiedrības nākotne un kuri izprot, ka brīvība nenozīmē visatļautību.