Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gaisa temperatūra aiz Ziemeļu polārā loka sasniedz +30 grādus

Karstuma vilnis, kas pēdējās dienās valda Skandināvijā, otrdien sasniedza kulmināciju — lielā daļā Zviedrijas un Somijas, arī šo valstu ziemeļos aiz polārā loka, gaisa temperatūra pakāpās virs +27 grādiem, dažviet pat virs +30 grādiem.

Piemēram, Zviedrijas pilsētā Jellivārē, kas atrodas nepilnus simt kilometrus uz ziemeļiem no polārā loka, gaisa temperatūra otrdienas pēcpusdienā sasniedza +31 grādu. Tā kā ūdens Baltijas jūrā vēl ir auksts, tad liels gaisa temperatūras kontrasts vērojams piekrastes rajonos — vietām Botnijas līča krastā gaisa temperatūra ir tikai +14 grādu, bet dažus desmitus kilometrus tālāk iekšzemē — ap +30 grādiem.

Otrdien +31 grāda karstums tika fiksēts arī Norvēģijas dienviddaļā. Trešdien Skandināviju šķērsos aukstā atmosfēras fronte un gaisa temperatūra būs par vidēji 15 grādiem zemāka.

Karsts laiks valda arī citviet Eiropā. Pirmdien Centrāleiropā gaisa temperatūra pakāpās līdz +30, Francijā līdz pat +33 grādiem. Otrdien +32 grādi reģistrēti Vācijā, Nīderlandē, Francijā un Spānijā.