Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas domē atkal sola nemierus

Runas par iespējamo Rīgas mēra Aivara Aksenoka (JL) nomaiņu, mudinot no «Jaunā laika» izvirzīt citu kandidātu, domē izskan ik pa laikam. Tāpēc arī tagad JL frakcijas vadītājs Olafs Pulks «Dienai» šonedēļ izskanējušos minējumus, ka pēc Jāņiem Tautas partija varētu rosināt šādas pārmaiņas, vērtē kā «mēģinājumu sakult ūdeni, lai liktu JL taisnoties vai piespiestu mūs pašus vērsties pret savu mēru». Ja kādam ir konkrēti iebildumi pret domes priekšsēža darbu, tie ir skaidri jāpasaka, uzsver O. Pulks.

«Nav jau daudz JL amatpersonu, pret kurām vērst savu kritiku, tāpēc šāda veida baumas vistiešākā veidā ir saistītas ar vēlēšanām,» «Dienai» sacīja A. Aksenoks, kas neplāno kandidēt Saeimas vēlēšanās. Viņš atgādina, ka šīs runas jau skan no pirmās dienas. «Taču es daru savu darbu, cik labi vien varu, un netaisos nevienam līst uz vēdera vai ceļiem,» teica Rīgas mērs.

TP vēlas koleģialitāti

Otrdien izplatījās neoficiāla informācija, ka TP varētu rosināt A. Aksenoka nomaiņu, aicinot JL izvirzīt citu kandidātu, piemēram, Ivaru Gateru. Tas varētu sekmēt arī sociāldemokrātu ienākšanu domes koalīcijā, kura strādā tikai ar vienas balss pārsvaru. «Jau sākumā biju pret A. Aksenoka kandidatūru. Uzskatu, ka JL ir piemērotāki cilvēki amatam, un savu viedokli neesmu mainījis,» «Dienai» sacīja TP frakcijas vadītājs Edmunds Krastiņš. Viņaprāt, nav iespējams produktīvs darbs, ja cilvēks, kas organizē koalīciju, pazemo partnerus ar dažādām pārbaudēm, iejaukšanos citu jomās, neinformēšanu. «Tāds darba stils nav pieņemams, bet nedomāju, ka mēs sasteigsim šādus jautājumus,» bilda E. Krastiņš. «Jaunais laiks mūs terorizē ar švakiem cilvēkiem. Viņiem taču ir spēcīgākas personības,» sacīja vicemērs Andris Ārgalis (TP). Uz jautājumu, vai tiesa, ka domē viesojies arī TP dibinātājs Andris Šķēle, kā bija neoficiāli izskanējis, abi TP pārstāvji izvairījās tieši atbildēt, sakot, ka «domē jau daudzi cilvēki ienāk, lai apmeklētu tualeti».

JL frakcijas priekšsēdis O. Pulks dzirdējis dažādas baumas — arī, ka nākamo koalīciju varētu veidot bez JL. «Ja tie nav tikai priekšvēlēšanu triki, tad ir nobriedusi nopietna saruna,» sacīja O. Pulks, atgādinot, ka priekšlikums par cita JL mēra kandidāta izvirzīšanu būtu absurds kaut vai tāpēc, ka mēru noņem un ievēl aizklāti un šie balsojumi var nesakrist. Tas nozīmē, ka izvirzīt var vairākus kandidātus un ievēlēt nebūt ne to, par ko bijusi vienošanās. LSDSP frakcijas priekšsēdis Jānis Dinevičs sacīja, ka frakcija ir A. Aksenokam solījusi, ka «nepiedalīsies viņa noraušanas pasākumos».

Krīzi paredz rudenī

Apvienības «Dzimtene» līdzpriekšsēdētājs Juris Žuravļovs apgalvo, ka patlaban Rīgas domē nenorit nekāds darbs, jo sākušās priekšvēlēšanu kampaņas, līdz ar to arī no partijām nenāk nekāda iniciatīva sašķelt pašreizējo koalīciju un gāzt mēru. «Kaut kādas izmaiņas varētu būt gaidāmas augusta beigās vai septembra sākumā,» sacīja J. Žuravļovs, norādot, ka tad JL centīsies gāzt Aigara Kalvīša (TP) valdību, lai pirms vēlēšanām parādītu, cik neprasmīgi strādājusi līdzšinējā valdība, un vēlēšanas iegūtu 51 balsi. Viņš pieļauj, ka tas varētu izsaukt arī varas šūpošanos Rīgas domē. JL līderis Einars Repše «Dienai» apgalvoja pretējo: «Kāda daļa mums gar Kalvīša valdību! Lai cilvēks strādā. Nebūtu prātīgi viņu tagad gāzt. Lai vēlētāji izlemj, vai grib Kalvīša valdību vai pārmaiņas.»