Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ielu muzikantiem joprojām viss atļauts

Ielu muzikanti arī šovasar, visticamāk, varēs spēlēt, ko un kur vien ienāk prātā, jo Rīgas domes plāni ierobežot viņu uzstāšanās vietas vai repertuāru konkrētos lēmumos tik drīz vis nepārtaps. Pērn domnieki plānoja cenzēt repertuāru, bet šogad viņi grasās noteikt konkrētas vietas, kur pāris stundu dienā drīkstēs muzicēt.

RB jau rakstīja, ka nepieciešamību vērtēt ielas muzikantu repertuāru, lai viņi sniegtu Rīgai raksturīgus un konkrētās vietās iederīgus priekšnesumus, pērn pavasarī izteica pilsētas izpilddirektors Ēriks Škapars (JL). Toreiz radās pat ideja veidot īpašu vērtēšanas komisiju, kas ļautu ierobežot arī tādus «muzikantus», kuri vispār neprot spēlēt. Ieceri atbalstīja arī Drošības un kārtības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Andrejs Krastiņš (TP) un Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejas priekšsēdētāja Helmī Stalte (TB/LNNK). Nu jau pagājis vairāk nekā gads, kura laikā nekas tā arī nav mainījies. Vienīgi pēc tam, kad Kultūras, mākslas un reliģijas lietu komitejā tika uzklausīta ielu muzikanta, saksofonista Imanta Skujas pieredze, muzicējot citās Eiropas pilsētās, radās jauna ideja: Vecrīgā noteikt konkrētas vietas, kurās ielu muzikanti drīkstēs spēlēt. Tādas varētu būt aptuveni 20 vietas. Lai tur drīkstētu spēlēt, muzikantiem katru dienu vajadzētu ierasties pašvaldībā pēc atļaujas, kas dotu tiesības vienā vietā spēlēt ne ilgāk par pāris stundām.

Rīgas domes Kultūras departamentam gan tika dots uzdevums noteikt vietas, kur nekādā gadījumā nedrīkstētu muzicēt. Departamenta direktore Diāna Čivle RB teic, ka šo vietu apzināšana pašlaik vēl ir procesā, tāpēc kaut ko konkrētāk teikt vēl pāragri. Tomēr «idejas līmenī» muzicēšanu plānots liegt pie atsevišķām valsts vai pašvaldības iestādēm, piemēram, pie Saeimas un Rīgas domes, kā arī kultūras pieminekļu apkārtnē, piemēram, pie Doma baznīcas. «Pie mums ielu muzicēšana nav tik attīstīta kā citās Eiropas valstīs. Bet, ja ir cilvēki, kurus muzikantu sniegums neapmierina, tad šis jautājums ir kaut kā jārisina. Maksāt par muzicēšanas licencēm varbūt nevajadzētu, bet noteikt konkrētas vietas, kur drīkst spēlēt — kāpēc ne?» uzskata D. Čivle. Savukārt pašvaldības Drošības un kārtības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Andrejs Krastiņš (TP) uzskata, ka konkrētu vietu noteikšana vai repertuāra izvērtēšana diez vai ir vajadzīga un vispār iespējama, jo «tas ir ļoti subjektīvi — vienam patīk, citam ne». Turklāt īpašu komisiju veidošana tikai radīs liekus tēriņus. A. Krastiņš uzskata, ka jau esošās likumdošanas ietvaros policisti varētu vēl aktīvāk kontrolēt esošo sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošanu, raugoties, lai muzicēšanas aizsegā patiesībā nenotiktu ubagošana, lai muzikanti nedziedātu rupjības u. c.