Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eva Vēvere «Placenta»

Pirmdien, 3. jūlijā, galerijā «Istaba» (K. Barona ielā 31a) plkst. 17.00 notiks mākslinieces Evas Vēveres personālizstādes «Placenta» atklāšana.

«Manā izpratnē glezniecība ir kā fizioloģija,» par izstādes koncepciju stāsta pati Eva. «Tas ir veids, kā iespējams izzināt dzīvības procesus. Un ne tikai izzināt. Mākslai ir spēja barot un uzturēt mūsu idejiskos bērnus. Katra glezna, kas jau uzgleznota, ir būtiska, tomēr savu funkciju tā jau paveikusi — palīdzējusi piedzimt kādai jaunai idejai, iekustinājusi jaunu procesu iztēlē vai darbībā. Tā spēj barot un dot mums pašiem dzīvību tik ilgi, kamēr esam gatavi sevī piedzemdēt jauno.»

«Placenta» ir Evas Vēveres pirmā personālizstāde, līdz šim māksliniece veiksmīgi piedalījusies grupu izstādēs, līdzdarbojusies starptautiskos projektos. Kā jau radošai dvēselei, liela nozīme bijusi dalībai simpozijos, radošās darbnīcās un projektos ārpus Latvijas: Itālijā, Igaunijā, Vācijā, Somijā un Lietuvā. Eva ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre.

2004. gadā ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, patlaban Eva Vēvere turpina studijas profesoru Alekseja Naumova un Kaspara Zariņa multivizuālajā meistardarbnīcā.

«Evai Vēverei raksturīga ļoti izsmalcināta kompozīcija — darbi ir optimistiski viegli un nes pozitīvas emocijas,» par savu skolnieci stāsta Aleksejs Naumovs. «Gleznas ir abstraktas un intuitīvas. Tajās var sajust emocijas, vientulību, trauslumu, parādās asociatīvi tēli. Manuprāt, Eva ir ļoti talantīgs cilvēks, kas savu iekšējo pasauli mums visiem atklāj savos darbos.»

Līdzās izstādes atklāšanai 3. jūlijs iezīmēs vēl divu nozīmīgu projektu starta punktu.

www.evavevere.com

Patlaban norisinās darbs pie ekskluzīvas atklātņu kolekcijas «Mikroromantika» ar Evas Vēveres gleznām un Jāņa Frišvalda asociatīvajām epifānijām. Pastkartes izdod kompānija «Baddog» projektā ««Baddog» atbalsta mākslu».

«Šis ir mūsu mūža projekts,» stāsta «Baddog» pārstāvis Māris Jansons. «Tā ir kā spēku apvienošana — mēs zinām, kā, bet mākslinieki — ko. Tā kā pārsvarā radošie talanti mums iesūta datorgrafikas darbus, Evas Vēveres atklātņu kolekcijā mūs īpaši interesēja dzīvās otas pieskāriens — tās ir glezniecības darbu reprodukcijas. Protams, arī pievienotā vērtība — komentāri. Domāju, šis ir interesants veids, kā atstāt liecību par izstādi. Citi izdod katalogus, bukletus, bet Evai Vēverei būs pastkaršu komplekts.»

Izstāde «Placenta» apskatāma līdz 22. jūlijam galerijā «Istaba».