Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizdomas, ka TP reklāmas finansētas par Austrumu slimnīcas naudu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veiks pārbaudi, lai noskaidrotu, vai Tautas partijas (TP) ministrus slavinošas reklāmas netiek finansētas no Rīgas Austrumu slimnīcas (RAS) sabiedriskajām attiecībām paredzētā budžeta. Lēmums sākt pārbaudi pieņemts, ņemot vērā plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju, informēja KNAB pārstāve Diāna Kurpniece.

Saeimas Korupcijas, kontrabandas un organizētās noziedzības novēršanas un apkarošanas uzraudzības komisijas vadītāja Linda Mūrniece (JL) uzskata, ka TP savu ministru slavināšanai tērē RAS sabiedriskajām attiecībām paredzēto naudu. Mūrniece norādīja, ka Jurģa Liepnieka biznesa partneris Kaspars Rolšteins veido mediju kampaņu Gundara Bērziņa (TP) vadītās Veselības ministrijas (VM) pārraudzītajai RAS.

«Kļūst arvien skaidrāks, kā tiek finansēta nelikumīgā TP ministru slavināšanas kampaņa, kas izsaukusi plašu sabiedrības nosodījumu,» sacīja Mūrniece. «Īpaši ciniski liekas tas, ka veselības aprūpes finansējums 49 000 latu apmērā netiek lietots tam paredzētajiem mērķiem, bet caur TP saistītu firmu tiek novirzīts Bērziņa un [premjera Aigara] Kalvīša slavēšanai televīzijas reklāmās.»

RAS valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka pastāstīja, ka 49 000 latu no slimnīcas budžeta tērēti sabiedriskajām attiecībām. Par šo summu veidota iekšējā un ārējā komunikācija, arī saziņa ar vēža un leikēmijas slimnieku biedrībām. Kampaņu īsteno kompānija «PR Laboratorija», kas uzvarējusi atklātā valsts iepirkumu konkursā.

Boka uzsvēra, ka slimnīcas sabiedrisko attiecību stratēģijai nav «nekāda sakara» ar «Jaunā laika» paziņojumiem, ka šī summa izmantota TP ministru slavināšanai.

Nodibinājums «Sabiedrība par vārda brīvību» un «PR Laboratorija» sola par neslavas celšanu sūdzēt Mūrnieci tiesā.