Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP slavinošās reklāmas varētu vērtēt arī šīs partijas biedri NRTVP

Tautas partijas (TP) ministrus slavinošās reklāmas, iespējams, vērtēs arī šīs partijas izvirzītie pārstāvji Nacionālajā radio un televīzijas padomē (NRTVP) — Ingrīda Brigita Stroda un Andris Mellakauls. NRTVP lems par administratīvā soda piemērošanu telekompānijām «Latvijas Neatkarīgā televīzija» (LNT) un TV3 par TP ministrus slavinošu reklāmu izplatīšanu bez norādes par reklāmas finansētāju.

Kā skaidroja NRTVP loceklis un kultūras ministres Helēnas Demakovas (TP) dzīvesdraugs Mellakauls, viņš reklāmu vērtēšanā un spriešanā par soda uzlikšanu telekompānijām piedalīšoties un «vērtēšot, cik objektīvi vien iespējams, jo nav vietas subjektīvismam». Tāpat viņš aicināja žurnālistus atnākt uz padomi un izpētīt sēžu protokolus, lai pārliecinātos, vai tiešām padomes locekļi pieņem lēmumus, kuri ir labvēlīgi partijām, kuras viņus deleģējušas.

Mellakauls uzsvēra, ka, viņam un otrai TP deleģētajai loceklei NRTVP Strodai atsakoties no lemšanas par soda uzlikšanu raidorganizācijām, padome varētu palikt bez kvoruma, jo tās vadītājs Aivars Berķis (ZZS) ilgstoši ir slims, bet vairāki citi padomes locekļi ir atvaļinājumā. Mellakauls arī informēja, ka priekšvēlēšanu laikā NRTVP izvērtēs visas politiskās reklāmas, lai noskaidrotu, vai tajās ievērotas likumu prasības. Viņš skaidroja, ka pārstāv nevis TP, bet gan sabiedrību un «mediji ir radījuši mītu, ka NRTVP locekļi pārstāv partijas, kuras viņus izvirzījušas amatam». Padomes loceklis uzsvēra, ka viņš iepriekš rosinājis mainīt padomes locekļu ievēlēšanas sistēmu, turpmāk aicinot konkursa kārtībā izvēlēties nozares profesionāļus.

NRTVP sākusi administratīvo lietvedību pret kanālu «TV3 Latvia» un LNT par TP slēptās politiskās reklāmas pārraidīšanu bez norādes par reklāmas finansētāju. TV3 un LNT varēs sniegt paskaidrojumus par iespējamo pārkāpumu. NRTVP pēc protokola noformēšanas vērtēs, vai lietvedību izbeigt, vai piemērot naudassodu līdz 10 000 latu. Paskaidrojumus NRTVP prasa, jo skatītāji nezina, kas ir maksājis par TP ministrus slavinošajām reklāmām, un var to uztvert kā vienkāršu viedokļa paušanu, sacīja Mellakauls.

Biedrības «Sabiedrība par vārda brīvību» interneta mājas lapā teikts, ka kampaņa «Jums ir tiesības zināt šo viedokli» sākta, lai atspēkotu plašsaziņas līdzekļos dominējošās sliktās ziņas, kas sabiedrību iemācījušas «domāt slikti par sevi, savu valsti, saviem tautiešiem un līdzpilsoņiem».

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi, vai, reklamējot TP ministrus, tiek ievēroti politisko partiju finansēšanas un priekšvēlēšanu aģitācijas likumu nosacījumi.

Reklāmas veido biedrība «Sabiedrība par vārda brīvību», kuras dibinātāji ir premjera Aigara Kalvīša (TP) biroja vadītājs Jurģis Liepnieks un viņa sens biznesa partneris «Creative Laboratory» rīkotājdirektors Kaspars Rolšteins.