Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB klusē par Repšes nedeklarēto trešdaļmiljonu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pieprasījuma nosūtījis šai iestādei dokumentu, kurā analizēti ekspremjera Einara Repšes ienākumi un izdevumi par 2001., 2002. un 2004. gadu. VID konstatējis, ka Repše amatpersonas deklarācijās no 2002. līdz 2004. gadam nav norādījis informāciju kopsummā par 355 778 dolāriem. KNAB līdz šim par to publiski nav paziņojis, jo uzsver — tas būtu pret viņu principiem, jo izmeklēšana joprojām turpinoties.

Pārbaudot, vai Repšes deklarācija, kuru viņš iesniedza 2006. gada 4. janvārī, beidzot pildīt amata pienākumus, iesniegta un aizpildīta atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, kā arī izvērtējot pēc tam iesniegtos deklarācijas papildinājumus un precizējumus, VID konstatēja — deklarācijas 11. sadaļā norādītā informācija par ieguldījumiem ASV vērtspapīru kontā atšķiras no 2001.–2004. gada iesniegtajās valsts amatpersonas deklarācijās norādītās informācijas.

VID noskaidrojis, ka amatpersonas deklarācijā ekspremjers nebija sniedzis informāciju par 119 000 dolāru pārskaitījumu uz ASV vērtspapīru kontu 2002. gadā. Deklarācijā par 2003. gadu nav informācijas par 176 778 dolāru pārskaitījumu uz vērtspapīru kontu ASV, bet deklarācijā par 2004. gadu nav ziņu par 60 000 dolāru pārskaitījumu uz vērtspapīru kontu ASV, kaut gan VID 2006. gada 4. janvārī iesniegtās valsts amatpersonas deklarācijas 11. sadaļā minētās summas norādītas.

«Neatkarīgā» noskaidroja, ka šo informāciju KNAB no VID saņēmis jūnijā, taču aktuāls palika jautājums — kādēļ par amatpersonas deklarācijā nenorādīto trešdaļu miljona ASV dolāru līdz šim KNAB nav informējis sabiedrību.

«Tā kā šī informācija ir kriminālprocesa ietvaros, nevaram to sniegt! Tāda ir mūsu prakse, taktika — jebkura informācija, kas ir šādā statusā, nav izpaužama,» skaidroja KNAB sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece. Viņa sacīja — KNAB savā rīcībā esošo informāciju publisko divos gadījumos: ja kādam ceļ apsūdzību vai arī izbeidz kriminālprocesu. «Mēs arī dažkārt atturamies publiski izpaust dažādām iestādēm nododamo informāciju par kādu no politiķiem, lai izvairītos no pārmetumiem par politiskiem pasūtījumiem un tamlīdzīgām lietām,» atzina VID pārstāve Agnete Bušta.

«Neatkarīgā» noskaidroja, ka gan Valsts ieņēmumu dienestā (VID), gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) karstajās vasaras dienās darbinieku rindas kļuvušas retākas, jo daļa no strādājošajiem devušies atvaļinājumā. KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs darbā atgriezīšoties nākamajā pirmdienā, savukārt VID ģenerāldirektors Dzintars Jakāns no šīs pirmdienas atpūtu izbaudīs divas nedēļas.

Uz jautājumu, vai KNAB darbu netraucē karstais vasaras atvaļinājumu laiks, Kurpniece atbildēja noraidoši: «Ir vairāki cilvēki, kas var cits citu aizstāt, un mums ir izstrādāts atvaļinājumu grafiks.»