Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks nepieņems Baltkrievijas vēstnieku

Ņemot vērā Baltkrievijas varas iestāžu neattaisnojamo rīcību pret Latvijas diplomātu Baltkrievijā, kā arī rupjos Vīnes konvencijas pārkāpumus, ārlietu ministrs Artis Pabriks uzskata par neiespējamu tikties ar jauno Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Aleksandru Gerasimenko, kam 9. augustā bija paredzēta iepazīšanās vizīte, portālu «Apollo» informēja Ārlietu ministrijas preses centrs.

Līdz ar to vēstnieks nevarēs sākt pilnvērtīgu darbu Latvijā.

Pirms tikšanās ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Ārlietu ministrija vēlas saņemt skaidrojumu, kā veiktā kratīšana citas valsts diplomāta dzīvoklī un krimināllietas ierosināšana (par ko ziņo Baltkrievijas preses pārstāvji) ir savietojama ar Baltkrievijas starptautiskajām saistībām un diplomātisko praksi; vai Baltkrievijas varas iestāžu rīcība neaizvieto diplomātiskajā praksē ierasto diplomāta paziņošanu par persona non grata.

Baltkrievijas varas iestāžu rīcības motīvus ārlietu ministrs uzdevis noskaidrot arī Latvijas vēstniecei Baltkrievijā Mairai Morai.

Šodien, 1. augustā, Briselē ārlietu ministrs Artis Pabriks par Baltkrievijas pārkāpumiem informējis arī Eiropas Savienības prezidentūru.