Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltijas valstis plāno kopējus militāros iepirkumus

Baltijas valstis plāno kopīgi iepirkt radarus militārajām vajadzībām. Tā pēc Latvijas, Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministru gadskārtējās tikšanās sacīja Latvijas aizsardzības ministrs Atis Slakteris (TP). Radaru iegādi kā prioritāti nosauca arī Lietuvas un Igaunijas aizsardzības ministri.

Pēc Slaktera teiktā, Latvija ieinteresēta, lai Baltijas valstis kopīgi iegādātos arī helikopterus un bruņutransportierus. Lietuvai būtu vajadzīgi kuģi, savukārt Igaunija jau veikusi kuģu iepirkumu, iegādājoties tos no Lielbritānijas.

Triju Baltijas valstu aizsardzības ministri tikšanās laikā vienojušies, ka Latvija, Lietuva un Igaunija nesūtīs karavīrus ANO miera uzturēšanas misijā Libānā, informēja aizsardzības ministri.

Lietuvas aizsardzības ministrs Jozs Oleks tikšanās laikā nācis klajā ar iniciatīvu rīkot kopīgas mācības Baltijas valstu zemessargiem.

Baltijas valstu aizsardzības ministri otrdien un trešdien Jūrmalā gadskārtējās tikšanās laikā apspriež Baltijas valstu bruņoto spēku iespējas iesaistīties ANO miera uzturēšanas misijā Libānā, Baltijas gaisa telpas kontroles turpmāko nodrošināšanu un iespējas veidot kopīgus iegāžu projektus Baltijas valstu bruņotajiem spēkiem. Tikšanās laikā pārrunāta arī turpmākā visu triju valstu sadarbība aizsardzības jomā, arī Baltijas Aizsardzības koledžas attīstība, Sauszemes spēku sadarbība un Rīgā gaidāmais NATO sammits.