Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LOK rosinās jaunas vieglatlētikas manēžas izbūvi

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību (LVS) rosinās Rīgas Domi un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) rast risinājumu slēgtas vieglatlētikas manēžas izveidei Rīgā, vakar, 13. septembrī, nolēma LOK izpildkomiteja, informēja Ilze Āķe-Vīksne, LOK preses sekretāre.

Šāds lēmums pieņemts, apzinoties kritisko situāciju ar Rīgas sporta bāzēm vieglatlētu vajadzībām. Neviena no esošajām patlaban neatbilst Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) standartiem, tajās nav iespējams organizēt starptautiska līmeņa sacensības un nodrošināt pilnvērtīgus treniņu apstākļus vieglatlētiem.

Vieglatlētu treniņiespējas Rīgā kļūst vēl kritiskākas sakarā ar Olimpiskā sporta centra (Grostonas ielā) pārbūvi NATO sammita vajadzībām un Rīgas Domes plāniem pārbūvēt Rīgas Sporta manēžu. Arī IZM jau ilgāku laiku runā par nepieciešamību rekonstruēt «Daugavas» stadionu un par stadiona kritisko stāvokli.

Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas standartiem atbilstošas manēžas izveidei vajadzīgs 200 metru garš skrejceliņš pa apli ar virāžām galos vismaz četriem skrējējiem, 60 metru taisne vismaz sešiem skrējējiem, tāllēkšanas, augstlēkšanas, kārtslēkšanas un lodes grūšanas sektori, kā arī attiecīgs IAAF sertificēts tiesāšanas aprīkojums, inventārs un elektronika. Manēžā jābūt vismaz 1000 skatītāju vietām, iesildīšanās zonai, rehabilitācijas un medicīnas telpām, kā arī citām administrācijai un inventāra glabāšanai vajadzīgajām telpām.

Tālāku šā jautājuma virzību LOK izpildkomiteja skatīs 2007. gada februārī.