Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ierosina darbadienu pirms NATO samita pārcelt uz sestdienu

Aizsardzības ministrija (AM) saistībā ar Rīgā gaidāmo NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmi piedāvā pārcelt darbadienu no pirmdienas, 27. novembra, uz sestdienu, 25. novembri.

Iepriekš valdība jau vienojās, ka alianses sanāksmes norises dienas — otrdiena, 28. novembris, un trešdiena, 29. novembris, — visā valstī būs brīvdienas.

AM uzskata, ka darbadienas pārcelšana sniegs iespēju Latvijas iedzīvotājiem racionālāk plānot un organizēt savu darba laiku un brīvdienas, izmantojot iespēju sekot līdzi NATO valstu un valdību vadītāju sanāksmes norisei.

Darbadienas pārcelšana, pēc ministrijas ieskatiem, neietekmēs tautsaimniecības attīstības vispārīgos rādītājus un valsts budžeta ieņēmumus. Šāda darbadienu pārcelšana tiekot realizēta lielākajā daļā situāciju, kad starp brīvdienām un svētku dienām ir tikai viena darbdiena.

AM arī atzīmē, ka pasākumos, kuros vienlaikus valstī ierodas pasaules vadošo valstu līderi, tiek ieviesti transporta un gājēju kustības ierobežojumi un drošības pasākumi, kas būtiski ietekmēs sabiedrības ikdienas dzīves ritmu. Tā kā šo pasākumu ieviešana tiek plānota jau ar 27. novembri, arī Rīgas sabiedriskajam transportam šajā laikā būs nepieciešams mainīt kustību grafikus, kas būtiski ietekmēšot un sarežģīšot iedzīvotāju pārvietošanās iespējas darbadienas laikā. Pārceļot darbadienu no pirmdienas uz sestdienu, arī Rīgas sabiedriskais transports varēs noteikt brīvdienu kustības grafiku, kas ir savietojamāks ar drošības pasākumu radītajiem ierobežojumiem.

Valdība par darbadienas pārcelšanu lems rīt, 3. oktobrī.