Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rosina stingrāk sodīt par valsts valodas nelietošanu

Apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) Saeimā iesniegusi grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā, aicinot palielināt naudas sodus par pienācīgu valsts valodas nezināšanu un nelietošanu profesijās un amatos, kuros tā ir obligāta.

Partija aicina līdzšinējo 100–250 latu soda naudu par darba līguma noslēgšanu ar darbinieku, kura valsts valodas zināšanas ir nepietiekamas, lai veiktu profesionālos un amata pienākumus, palielināt līdz 200–500 latiem darba devējiem fiziskām personām, bet līdz 1000–5000 latu darba devējiem juridiskām personām.

Soda naudu par valsts valodas nelietošanu tādā apjomā, kāds nepieciešams profesionālo un amatu pienākumu veikšanai, ja normatīvais akts paredz valsts valodas lietošanu, TB/LNNK rosina palielināt no līdz šim maksimālajiem 50 latiem līdz 200–500 latiem.

«Tēvzemieši» arī mudina paplašināt Valsts valodas centra darbinieku tiesības piemērot administratīvos sodus par Valsts valodas likuma pārkāpumiem. Valsts valodas centra direktors un viņa vietnieks, pēc TB/LNNK ieceres, turpmāk varētu uzlikt naudas sodu līdz 5000 latu tagadējo 500 latu vietā, savukārt valsts valodas inspektori — līdz 500 latiem tagadējo 200 latu vietā.

TB/LNNK frakcija uzskata, ka likuma grozījumi vajadzīgi, lai izskaustu «pēdējā laikā atkal pieaugošo tendenci nezināt vai nelietot valsts valodu profesijās un amatos, kuros tās zināšanas ir obligātas, kā arī piemērotu naudas sodu apjomu par Valsts valodas likuma nepildīšanu tagadējam cenu un algu līmenim valstī».