Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija uz Somijas robežas pieprasa nelegālas nodevas

Krievijas varas iestādes pieprasa nelikumīgas nodevas no kravas automašīnām, kuras šķērso Somijas austrumu robežu. Kā raksta Somijas lielākais laikraksts «Helsingin Sanomat», nodevas svārstās no desmit līdz 80 eiro (7,03–56,22 lati) un tās tiek iekasētas vismaz vienā robežpunktā — Svetogorskā. Kravas automašīnu šoferiem, kuri atsakās maksāt, jāgaida ilgu laiku, pat desmitiem stundu, lai šķērsotu robežu.

Somijas muita zina par šo problēmu un ir kontaktējusies ar saviem kolēģiem Krievijā. Tomēr Krievijas muitas dienesta augstākās amatpersonas noliedz nelegālu nodevu pastāvēšanu.

Uz Somijas austrumu robežas bieži veidojas ļoti garas kravas automašīnu rindas, un šo jautājumu Somijas prezidente Tarja Halonena aktualizēja piektdien Lahti pilsētā notikušajā Eiropas Savienības (ES) līderu neformālajā sanāksmē, risinot sarunas ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

Somijas muitas austrumu apgabala vadītājs Tommi Kivilakso pirmdien aģentūrai STT pavēstīja, ka no kravas automašīnām vairs netiek iekasētas nelikumīgas nodevas. Viņš sacīja, ka «Helsingin Sanomat» raksts varētu būt balstīts uz pirms gada notikušu atsevišķu incidentu, kad transporta kompānija informēja muitu par nelikumīgas maksas prasīšanu.

Somijas muitas ģenerāldirektors Tapani Erlings sacīja, ka avīzes raksts viņam ir pilnīgs pārsteigums. «Saskaņā ar mūsu informāciju šāda veida nodevas vairs netiek iekasētas. Vispār man jāteic, ka cilvēkiem nevajadzētu maksāt, ja tādas arī būtu,» sacīja Erlings.