Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Flīžu modi diktē itālieši

Aptaujātie tirgotāji ir vienisprātis par vairākām tendencēm flīžu modē. Vispirms jau par to, ka arī flīžu ražošanā modi diktē itālieši. Otra tendence ir tāda, ka dārgās flīzes ar skaistajiem dekoriem visbiežāk tomēr ir paredzētas plašām vannas istabām, kuras arvien biežāk ir iekārtotas tieši kā istabas – ar dīvāniņiem telpas stūrī vai grāmatplauktu pie brīvās sienas.

Trešā tendence varētu būt tāda, ka, tehnoloģijai attīstoties, parādās arvien lielāka izmēra flīzes gan grīdām, gan sienām. Ražotāji lielākoties paliek uzticīgi savai krāsu gammai, papildinot jau esošās kolekcijas ar jauniem toņiem un jauniem dekoriem, kas dod vēl lielākas iespējas variēt interjera noskaņas, klājot sienas ar tik smagu materiālu kā flīzes.

Metāliskas noskaņas

«Krassky» flīžu galerijas pārstāvis Aigars Zelmenis stāsta, ka viņi pārsvarā izplata Vācijā, Itālijā vai Spānijā ražotas flīzes. To cena ir diezgan plašā amplitūdā, tomēr ir tā, ka jaunumi, kuros dizainu nosaka tehnoloģijas, maksā diezgan dārgi. Galerijas adresāts ir privātu interjeru veidotāji. «Pagājušajā gadā nāca modē ziedu motīvi un mežģīnes, bet šogad tas tiek papildināts vēl arī ar metāla rotājumiem un stikla mirdzumu. Greznība kļūst arvien greznāka. Viskrasāk tas izpaužas flīžu dekoros. Daudzi ražotāji ornamenta dekoru papildina vēl ar metāla un stikla uzlakojumu – un tas viss vienā flīzē!»

Pilnībā jaunās kolekcijas būs sastopamas Rīgā janvāra beigās. «Petracer`s» jaunums klasisko flīžu modē ir reljefas velvētas rombveida flīzes, kas atstāj tapsējuma iespaidu. To cena varētu būt vidēji 270 Ls/m2. Vēl viena prasība šīm flīzēm – lieli sienas laukumi.

Otrs jaunums no rūpnīcas «Ceramica fioranese» varētu būt 60x60 cm grīdas flīze (ko var likt arī uz sienas) ar metāla glazūru. Staigājot šīs metāla daļiņas pulējas un kļūst spožākas celiņu vietās. Flīzes mazgājot ar Ph neitrālu šķīdumu, tām atgriežas sākotnējais izskats. Savukārt skābā vidē šīs flīzes sāks oksidēties. Arī mozaīkflīžu ražotāji ir parūpējušies par flīzītēm, kam virsmas apdare imitē metālu.

Renesanses atgādinājums

Ir prezentēts konceptuāls rūpnīcas «Provenza» jaunums – flīzes, uz kurām pārnests renesanses meistaru otas zīmējums. Iespaids esot fantastisks, bet iegādāties un precizēt cenas tām varēs janvāra beigās. Šo kolekciju sauc «Live». Šai rūpnīcai ir tehnoloģisks jaunums – 3 mm biezas akmens masas flīzes, kuras sava plānuma dēļ ir paredzētas likšanai uz sienām (vai ļoti labi meistari to var uz ļoti līdzenām grīdām) un kuru lielākais izmērs ir 1 x 3 m. Vidējā cena 70 Ls/m2.

Vēl kā pagājušā gada tendences turpinājums nāk ādas faktūra, kur pagājušā gada mierīgās plikādas faktūras nomaina zīmējums, kas imitē zamšādu vai savēlušos spalvu, vai melnbaltu govs ādu. To ražo «GDP ceramiche». Tekstila motīvi vēl arvien ir moderni. «Valentino» to prezentēja kā pagājušā gada jaunumu, bet citām rūpnīcām tas ir šā gada jaunums. Tās ir tērpu krāsas, mežģīņu motīvi un drapēriju elementi dekoratīvajos elementos. Tikai šā gada kolekcijās tekstila motīvus papildina stikla glazūra.

Atsakās no baltā

Keramikas projektu vadītājs Uldis Vētra no salona «Objekts» stāsta, ka salons strādā tikai ar Itālijas ražotāju diezgan dārgo produkcijas daļu. Lielais vairākums no salonā atrodamajām flīzēm ir ražotas rūpnīcā «Viva», bet ir arī «FAP ceramiche» un vecākas kolekcijas no «Marazzi» un akmens flīžu ražotājiem.

«Kā jaunumus varētu minēt lielos flīžu izmērus un niansētāku toņu gammu,» U. Vētra stāsta. Ar liela izmēra flīzēm nu jau saprotam 90 x 120 cm lielas grīdas flīzes. Vai sienas flīzes, kuras ir 91 x 30,56 cm lielas. Bet kā krāsu jaunums ir tas, ka vienas vannas istabas noformējumā tiek kombinēti tumšie toņi ar tikpat piesātinātiem citiem, gandrīz pilnībā izskaužot balto krāsu, kas līdz šim dominēja vannas istabu flīzēs.

Puķe uz deviņām flīzēm

Tagad jau ir iespēja kombinēt, ne tik daudz izmantojot dekoratīvos elementus, bet gan pašas daudzkrāsainās flīzes. Modernie toņi ir mierīgi. Rūpnīcai «Viva» jau pagājušajā gadā bija tumšas flīzītes: brūnas, sarkanas, melnas, oranžas, bet šogad tādu tumšu krāsu gammu piedāvā jau vairākas rūpnīcas. No stikla un metāla rotājumiem «Viva» sāk jau atteikties. Jaunais viņu dekors ir pamatflīzes izmēra dažādu toņu flīzes ar sīku virsmas dalījumu, kas imitē mozaīkflīzes.

No citas kolekcijas 60 x 120 cm lielas grīdas flīzes salonā maksā ap 90 Ls/m2. Vēl citai arī jau iepriekšējo gadu «Vivas» kolekcijai rūpnīca ir izstrādājusi jaunus dekorus. Vēl rūpnīca kā jaunumu piedāvā flīzes brūnos un zilpelēkos toņos un tiem pieskaņotu dekoru, kurā liela puķe gleznota uz deviņām flīzēm. Lai šo dekoru apskatītu pilnībā, ir jānoflīzē 94 x 156 cm liels laukums.