Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sāk kuģa «Goldes Sky» avārijas izmeklēšanu

Latvijas Jūras administrācijas (LJA) Avāriju izmeklēšanas nodaļā uzsākusi sauskravas kuģa «Golden Sky» avārijas izmeklēšana, portālam «Apollo» pavēstīja LJA sabiedrisko attiecību speciāliste Sarma Kočāne.

Pirmdien vecākais avāriju izmeklētājs Staņislavs Čakšs ieradās uz avarējušā kuģa lai izvērtētu situāciju uz vietas. Patlaban turpinās no kuģa evakuēto apkalpes locekļu liecību uzklausīšana un kuģa dokumentācijas izpēte.

LJA uzsver, ka inspektoru uzdevums nav kriminālas vai materiālas atbildības noteikšana pret negadījumā iesaistītajām personām, bet gan informācijas apkopošana, analizēšana un rekomendāciju sagatavošana, lai novērstu līdzīgus negadījumus nākotnē un uzlabotu kuģošanas drošību.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu netālu no Ventspils uz sēkļa uzskrēja zem Kipras karoga kuģojošais sauskravas kuģis ar 24 cilvēku apkalpi. Uz kuģa atrodas 25 000 tonnas minerālmēslu, 446 tonnas mazuta un 45 tonnas dīzeļdegvielas. Pirmdien no «Golden Sky» tika evakuēti 16 apkalpes locekļi, bet pārējie septiņi komandas locekļi kuģi pameta trešdien.