Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lidostas padomes priekšsēdētājs būs LIAA direktors Ozols

Par VAS «Starptautiskās lidostas «Rīga»» padomes priekšsēdētāju iecelts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols, informē satiksmes ministra padomnieks Lauris Dripe.

Padomes sastāvā apstiprināti arī Satiksmes ministrijas (SM) Aviācijas departamenta direktors Arnis Muižnieks, SM valsts sekretāra vietnieks Andulis Židkovs, Dainis Liepiņš, Arnis Pļaviņš, Vineta Šnore un Bruno Treimanis.

«Lidostas padomes sastāvs ar Ozolu pastiprināts apzināti, ņemot vērā viņa pieredzi un zināšanas tieši investīciju un attīstības jautājumos, Eiropas Savienības līdzekļu apguves jomā, kā arī citās lidostai būtiskās lietās,» norāda Dripe.

SM uzskata, ka lidosta nākotnē var gūt arī lielākus ieņēmumus no uzņēmējdarbības, kas nav tieši saistīta ar aviācijas pakalpojumu sniegšanu, un, strādājot pie lidostas attīstības plāna, LIAA direktors šo procesu veicinās.

Ozols uzskata, ka jaunais amats viņam ir izaicinājums, īpaši ņemot vērā valdības deklarācijā apstiprināto lidostas attīstības plānu, kas paredz tuvāko gadu laikā sasniegt lidostā 10 miljonu, bet nākotnē plānojot lielāku pasažieru apgrozījumu. «Uzskatu, ka, aktīvi strādājot, lidostai ir pa spēkam sasniegt šos mērķus, turklāt lidostai jākļūst par visas valsts ekonomikas attīstības instrumentu. Ja mēs Latviju un Rīgu saredzam kā reģiona uzņēmējdarbības un finanšu centru, kā arī iecienītu tūrisma galamērķi, tad mums jau tuvākajā laikā jāapstiprina lidostas attīstības plāns, kas ļautu pēc iespējas ātrāk virzīties uz priekšu,» norāda LIAA direktors. 

Pēc Ozola domām, lidostai jānodrošina veiksmīgs operatīvais darbs, veicinot pēc iespējas vairāk tiešo maršrutu atklāšanas, kā arī aktīvi jāstrādā pie tranzīta plūsmas veicināšanas, kas nākotnē kļūs par nozīmīgu lidostas pasažieru apgrozījuma pieauguma nodrošināšanas instrumentu.