Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTV un «Latvijas Avīze» uzvar strīdos ar Ždanoku

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka (PCTVL) Augstākās tiesas Senātā nav pārsūdzējusi viņas interesēm nelabvēlīgos tiesas spriedumus, ar kuriem pērn noraidītas viņas prasības pret «Latvijas Avīzes» izdevējiem un Latvijas Televīziju (LTV) par godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu.

Rīgas apgabaltiesas spriedumi Ždanokas prasības lietās patlaban stājušies likumīgā spēkā, aģentūrai LETA apliecināja tiesas preses sekretāre Evita Naglinska.

Ždanoka vērsās tiesā par «Latvijas Avīzes» publikācijām saistībā ar laikraksta «Panorama Latvii» agrāk no Maskavas it kā saņemtajiem, bet avīzei nenodotajiem naudas līdzekļiem. Pret LTV vērstā prasība arī pamatota ar sižetiem par šo finanšu darījumu. No abiem plašsaziņas līdzekļiem Ždanoka vēlējās piedzīt 20 000 latu kompensāciju par nodarīto kaitējumu.

Strīdi aizsākās, jo 2003. gada sākumā pašreiz vairs neiznākošā laikraksta «Panorama Latvii» ārštata autors Anatolijs Gončarovs plašsaziņas līdzekļiem sniedza informāciju, ka Ždanoka no Maskavas laikraksta finansiālo grūtību risināšanai un izdošanai saņēmusi aptuveni 700 000–800 000 ASV dolāru (406 700–464 800 latu). Pēc Gončarova stāstītā, laikrakstam Ždanoka atvēlējusi tikai 100 000 ASV dolāru (58 100 latu), bet pārējo summu piesavinājusies.

2006. gada 17. maijā Rīgas apgabaltiesa pabeidza pirms dažiem gadiem sākto kādreizējā laikraksta «Panorama Latvii» izdevēja AS «Latvijas panorāma» bankrota procedūru.

Politiskās organizācijas «Līdztiesība» līdere Ždanoka iepriekš stāstīja, ka laikraksta «Panorama Latvii» pārstāvji pie «Līdztiesības» pēc palīdzības savā smagajā finansiālajā situācijā nākuši 2001. gada novembrī. Tobrīd laikraksta parāds AS «Preses nams» par poligrāfijas pakalpojumiem bijis apmēram 70 000 latu. 2002. gada rudenī «Līdztiesība», «Preses nams» un «Latvijas Panorāma», kas bija laikraksta īpašniece, noslēguši vienošanos, ka «Līdztiesība» samaksās kavētos maksājumus «Preses namam» 27 482 latu apjomā. Ždanoka arī esot palīdzējusi izveidot līgumu, ar kuru «Panorama Latvii» izdošanas tiesības tiktu pārdotas izdevniecības namam «Fenster». Līgumā tika paredzēts, ka «Fenster» samaksās 101 000 latu, no kuriem 85 593 lati ir preces cena, bet 15 406 lati — pievienotās vērtības nodoklis.

13. februārī notika «Latvijas Panorāmas» akcionāru sapulce, kurā šis līgums bija jāparaksta, taču darījums ar «Fenster» nenotika. Jau ziņots, ka laikraksta «Panorama Latvii» izdošanas tiesības iegādājās izdevniecības nams «Petits».