Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saukas ezerā ielūst ledū un iet bojā bērns

Piektdien pēcpusdienā Jēkabpils rajona Saukas ezerā ielūzuši ledū divi bērni, viens no viņiem gājis bojā.

Kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvā informācija, vienu bērnu izglābuši makšķernieki pirms ieradās glābēji, bet otrs bērns netika atrasts. Izsaukumu uz notikuma vietu VUGD darbinieki saņēma pulksten 15.45. Negadījuma vietā strādāja arī ūdenslīdējs.

Jēkabpils ugunsdzēsības un glābšanas dienesta brigādes komandieris Miervaldis Tomiņš aģentūrai LETA pastāstīja, ka ledū ielūzušo bērnu joprojām nav izdevies atrast. Šodien glābēji turpinās darbu, meklējot bojāgājušo.

Tomiņš atzina, ka bērni ielūzuši ezera vietā, kur ietek upīte un ledus ir neizturīgs. Ledus ezera vidū esot ļoti biezs, makšķernieki uz tā braucot virsū pat ar automašīnām un ielūzt neesot iespējams.

Kopumā piektdien VUGD darbinieki devušies uz 15 ugunsgrēkiem, kā arī astoņas reizes piedalījušies glābšanas darbos.

VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem uz ledus, jo, lai gan ūdenskrātuvēs dažviet ir bieza ledus kārta, atrasties uz ledus vienmēr ir bīstami.

Ledus ir neizturīgs vietās, kur ūdenskrātuvēs ietek siltāks rūpnieciski izmantots ūdens, upju grīvās un sašaurinājumos, kuģošanas ceļos un zvejnieku izcirsto āliņģu vietās, aģentūru LETA informēja VUGD priekšnieka palīdze Inga Vetere. Ledus izturību mazina arī iesalušas niedres, krūmi vai citi priekšmeti.

Pamanot ledū ielūzušu cilvēku, nekavējoties jāinformē VUGD pa tālruni 112, iespējami precīzi jānorāda negadījuma vieta, kā arī tuvākie iespējamie piebraukšanas ceļi. VUGD lūdz pēc iespējas sagaidīt glābēju ierašanos, lai norādītu precīzu nelaimes gadījuma vietu.

Šā gada janvārī glābēji no upēm, ezeriem un dīķiem izvilkuši 13 noslīkušus cilvēkus, no tiem arī trīs bērnus.