Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalvītis rosina sākt diskusiju par tautas vēlētu prezidentu

Ministru prezidents Aigars Kalvītis ierosina sākt diskusiju par visas tautas vēlētu Valsts prezidentu. Tā viņš piektdien paziņoja Tautas partijas konferencē, kurā plānots nosaukt šīs partijas kandidātu Valsts prezidenta amatam. Vēlēšanas paredzētas pulksten 12.

«Svarīgs jautājums, kas kā karsts kartupelis ir viļāts politiķu sarunās jau daudzus gadus, ir iespēja mainīt prezidenta ievēlēšanas kārtību. Jā, arī par tautas vēlētu prezidentu,» konferencē teica Kalvītis. Pēc premjera domām, tas ir pieņemams risinājums, tāpēc to nepieciešams pārrunāt. «Uzskatu, ka mums kā politiķiem, kas uzņemas atbildību par mūsu izvirzīto un atbalstīto kandidātu, ir laikus jādod ziņa vēlētājiem, kādu mēs redzam šā procesa nākotni. Es negribētu šo jautājumu sasteigt, tāpēc sāku diskusiju jau tagad — diskusiju par to, kā vēlēt Latvijas prezidentu pēc četriem gadiem.»

Kalvītis uzsvēra: var cilvēkus biedēt ar to, ka Latvija nekad nebūtu ieguvusi šajā amatā šādu personību kā Vairu Vīķi-Freibergu, ja prezidentu būtu vēlējusi tauta, var ironizēt, ka tauta ievēlēs «smukākās frizūras īpašnieku», nevis izcilu politiķi, tomēr Latvijas sabiedrība ir spējīga uz pārdomātu un tālredzīgu rīcību.