Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Poļu mūsdienu lugas «Kronēšana» pirmiestudējums Latvijā

Aicinām Jūs uz mūsdienu poļu dramaturga Mareka Modzeļevska lugas «Kronēšana» pirmizrādi, svētdien, 13. maijā, plkst. 19:00 Neatkarīgajā teātrī «Skatuve», kurā piedalīsies arī pats dramaturgs.

Luga «Kronēšana» ir par mūsdienu dzīvi. Tās galvenais varonis ir ārsts - trīsdesmitgadnieks, kas meklē savas dzīves piepildījumu. Viņš ir aizrāvies ar foto mākslu un lugas finālā sāk visu no jauna.

Teātris «Skatuve» ar šo lugu skatītājus iepazīstināja jau pagājušajā rudenī - mūsdienu poļu lugu lasījumos «Pornopaaudze». Aktieru ansambļa un režisores Annas Eižvertiņas kopdarbs pie lugas lasījuma parādīja šīs dramaturģijas kvalitāti un aktualitāti, kā arī atklāja problēmas un tēmas, kas ir būtiskas arī Latvijā.

Lugas pirmiestudējums tapis, pateicoties Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam, kā arī dramaturga Mareka Modzeļevska personīgajam atbalstam lugas iestudēšanai.
Mareks Modzeļevskis ir mūsdienu poļu dramaturgs, kura pamatprofesija ir ārsts. Šobrīd viņš strādā kā ārsts radiologs Polijas Iekšlietu ministrijas slimnīcā, kur veic ultrasonogrāfijas, tomogrāfijas u.c. izmeklējumus. Ārsta prakses sākumā Modzeļevskis strādāja ātrās palīdzības dienestā un brauca uz negadījuma vietām vienā no bīstamākajiem Varšavas rajoniem.
Kaislība uz teātri izpaudās jau skolas laikā, kad Mareks Modzeļevskis darbojās skolas Kabarē teātrī un 90 – tajos gados nodibināja Romana Kabarē teātri Radomā, kur rakstīja tekstus un uzstājās kā aktieris. 2000. gadā autors pirmo reizi piedalās Radomas lugu konkursā ar divām lugām «Mīli un saki, ko gribi», un «Tehno» , kas arī tika apbalvota.

Lugā «Kronēšana» galvenajā lomā Ainārs Ančevskis, viņa vecāki - Lāsma Kugrēna un Mārtiņš Vilsons, māsa (dzīvo Amerikā) - Anita Sproģe, galvenā varoņa dzīves sievietes - Indra Briķe, Zane Vaļicka un Marta Grase, Uldis Ulmanis - viņa skolasbiedrs, Jānis Vimba - Karalis (varoņa «alter ego»).

Izrādes režisore Anna Eižvertiņa, scenogrāfs Gints Sippo, kostīmu māksliniece Berta Vilipsone. Mūziku izrādei piemeklēt palīdzēja Kšištofs Širšeņs – Varšavas konservatorijas absolvents, šobrīd Latvijas Kultūras akadēmijas Starptautisko projektu vadītājs.
Lugu no poļu valodas tulkojusi Latvijas Starptautiskā Teātra institūta prezidente Brigita Siliņa.