Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksprezidentes dzīvokļa remonts ir pabeigts

Bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķe-Freibergai atvēlētajā dzīvoklī Rīgā, Brīvības ielā, remontdarbi ir pabeigti, aģentūrai LETA apgalvoja darbu veicējas AS «Būvuzņēmums restaurators» valdes priekšsēdētājs Mareks Mamajs.

«Beidzot visi darbi pabeigti, un cerams, ka pirmdien tiks parakstīts akts par dzīvokļa pieņemšanu ekspluatācijā,» sacīja Mamajs.

Eksprezidentes sekretāre Karīna Rāviņa-Vimba aģentūrai LETA pastāstīja, ka šonedēļ Vīķe-Freiberga vēl turpina uzturēties Jaunķemeru sanatorijā, taču nākamnedēļ, ja remontdarbi būs beigušies, iespējams, eksprezidente pārvāksies uz jauno dzīvokli.

Dzīvokļa remonts bija būtiski aizkavējies. VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) preses sekretārs Mārtiņš Kaprāns aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka darbi aizkavējušies arī eksprezidentes mainīgo prasību dēļ. «Mainīgas prasības ir jebkuram pasūtītājam. VNĪ, lai arī tas bremzē procesu, ar šo mainīgumu ir jārēķinās.»

Darbi esot labi veikušies, izņemot brīdi, kad presē parādījusies informācija, ka Vīķe-Freiberga varēja kādu laiku izmantot telpas prezidenta Jūrmalas rezidencē, un tad arī strādnieki sākuši atslābt. Strādnieku darbu nedaudz apgrūtinājis arī noteiktais trokšņu limits, veicot remontdarbus, jo mājā atrodas vēl citi dzīvokļi, iepriekš stāstīja Valsts prezidenta Valda Zatlera kancelejas vadītājs Eduards Stiprais.

Vīķe-Freiberga pēc panāktās vienošanās ar Zatleru un VNĪ uzturējās Jūrmalas rezidencē. Saskaņā ar vienošanos bija plānots, ka Jūrmalas rezidencē eksprezidente paliks, kamēr viņas jaunajā dzīvoklī netiks pabeigts remonts. Tomēr pašlaik prezidente ir izvākusies no Jūrmalas rezidences un līdz dzīvokļa pabeigšanai laiku pavada Jaunķemeru sanatorijā. Kā ziņoja telekompānija LNT, bijušajai prezidentei esot nervu un locītavu problēmas.

Eksprezidentu dzīvoklis ir valsts īpašums. Valsts prezidenta kanceleja maksā par dzīvokļa īri, veic komunālos maksājumus, gādā arī par dzīvokļa uzturēšanu lietošanas kārtībā.

Pirms četriem gadiem pieņemtie Ministru kabineta noteikumi paredz bijušajiem prezidentiem rezervēt divus dzīvokļus VNĪ valdījumā esošajā dzīvojamā mājā Brīvības ielā 38. Jau pašlaik šajā mājā dzīvo eksprezidents Guntis Ulmanis, kam miteklis piešķirts pēc prezidentūras termiņa beigām.