Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vētras radītos elektrolīniju bojājumus plāno novērst tuvāko dienu laikā

Vētras radītos elektrolīniju bojājumus AS «Latvenergo» plāno novērst tuvāko dienu laikā, aģentūru LETA informēja «Latvenergo» Komunikācijas un mārketinga departamenta Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis.

AS «Latvenergo» turpina elektroapgādes atjaunošanas darbus un 23.februāra vakarā bez elektrības Latvijā vēl bija 0,3% jeb aptuveni 2500 no uzņēmuma klientiem. Lielākie bojājumi vēl arvien ir Kurzemē un Latgalē. Vidējā sprieguma līnijas izdosies salabot brīvdienās, bet bojājumi pilnībā tiks novērsti tuvāko dienu laikā.

Sestdienas vētrā postījumi elektroapgādes līnijām bijuši visos reģionos, taču visvairāk cieta klienti Kurzemē un Latgalē. Sestdiena rītā bez elektroapgādes palika aptuveni 30 000 klientu.

Jau vakar pēcpusdienā - ap plkst.14.30 - pēc intensīva elektromontieru brigāžu darba, bez elektroenerģijas bija aptuveni 1000 klientu, bet sestdienas vakarā līdz plkst.19, elektroenerģijas piegāde bija traucēta aptuveni 2500 klientiem, skaidroja Siksnis.

Kā iepriekš uzsvēra Siksnis, valsts energosistēma sastāv no divām daļām - augstsprieguma tīkliem un sadales tīkliem. Valsts augstspriegumu tīkliem būtiski bojājumi nav nodarīti un valstiskā līmenī elektroapgāde nav apdraudēta.

«Latvenergo» atgādina: redzot zemē guļošu līnijas vadu vai uz līnijas uzkritušu koku, nekādā gadījumā nedrīkst tam tuvoties un nedrīkst to ļaut darīt arī citiem. Par šādiem bojājumiem jāziņo «Latvenergo».