Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sudraba prēmiju aizliegumu uzskata par līdz galam neizvērtētu

Valsts galvenā kontroliere Inguna Sudraba uzskata, ka lēmums par prēmiju izmaksas aizliegumu valsts budžeta iestādēs nav bijis līdz galam izvērtēts.

«Kad pieņēma lēmumu, vajadzēja izvērtēt situāciju, ka ir institūcijas, kas vērtē savu darbinieku darbu decembrī,» intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Labrīt, Latvija!» skaidroja Sudraba, piebilstot, ka ir institūcijas, kurās cilvēki tāpat ir godprātīgi strādājuši, taču prēmijas nesaņem tāpēc, ka viņu izvērtēšana notiks tikai decembrī.

«Žēl, ka tā notiek. Šāda neizvērtētā situācija mudina iestāžu vadītājus meklēt citus veidus, kā pateikties saviem darbiniekiem,» sacīja Sudraba.

Savukārt taujāta, kā vērtē Finanšu ministrijas rīcību, prēmijas izmaksājot dienu, pirms premjers paziņoja par aizliegumu, Sudraba atzina, ka nav patīkami, ka institūcija, kurai jārāda piemērs pārējām, dienu pirms rezolūcijas pieņemšanas izmaksā prēmijas. Šāda institūcija nedrīkstot radīt aizdomas par necaurspīdīgumu.