Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pīlēns: ar šādu nodokļu sistēmu parādu neatdosim

Uzņēmējs un bijušias Tautas partijas biedrs Uldis Pīlēns uzskata, ka ar šobrīd valdības piedāvāto nodokļu sistēmu nevarēs atmaksāt Starptautiskā valūtas fonda (SVF) Latvijai aizdoto naudu. Tādu pārliecību Pīlēns pauda intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze».

«Es domāju, kāpēc lai SVF būtu citāds nekā jebkurš cits aizdevējs, kurš aizdod naudu uz procentiem, sagaida atpakaļ atdotu pēc trīs gadiem un drošības labad paprasa kādu ķīlu pretī. Kaut kādām saistībām taču jābūt! Tās mani interesē. Kā pilsoni. Bet kā uzņēmējs es saprotu, ka ar šādu piedāvāto palielināto nodokļu paketi nevar to naudu nopelnīt. Esmu jau izteicies, ka Saeimas cilvēkiem jāiziet makroekonomisko kursu minimums pirms lemšanas par lietām, kuras viņi nesaprot. Šobrīd lēmumus pieņem un par tiem balso naktīs,» stāstījis Pīlēns.

Jautāts, vai premjeram Ivaram Godmanism un finanšu ministram Atim Slakterim nav vajadzīgi līdzīgi kursi, Pīlēns norādīja, ka vairāk abām amatpersonām nepieciešami profesionāla palīgu komanda.

«Ja speciālistus nevar dabūt uz vietas, tad viņi jānopērk ārpusē. Ja pārskata viņu padomniekus – tur nav tādas zvaigznes, kas varētu spriest par makroekonomiskiem līmeņiem krīzes situācijā, kur pat eksperti pasaulē nezina atbildes,» atklāja Pīlēns.

«Es nezinu precīzi tādās matērijās kā SVF aizdevuma ņemšana un tā nosacījumi, bet nevaru iedomāties, ka viņi rēķinātu – ak, ja mums naudu neatdos, tad norakstīsim zaudējumos. Mēģinu saprast, ko Latvijas valsts no savas puses varētu dot kā garantus,» laikrakstam sacīja Pīlēns.

«Skandināvi, vieni no kredīta sponsoriem, droši vien izpētījuši, kamdēļ būtu vērts aizdot naudu Latvijas valstij. Viens ir cerība, ka atdos, bet, ja tādu cerību ir maz, tad paliek iespēja kaut ko dabūt pretī – nu, piemēram, ir ostas, «Latvenergo», «Latvijas meži», resursi. Šodien vācu avīzes raksta bez slēpšanās, ka skandināvi finansiāli okupē Baltiju. Tātad acīmredzot viņiem ir pamats tā vērtēt. Mums savukārt ir pamats pavisam nepatīkamiem secinājumiem – ka neesam mācējuši pārvaldīt valsti un tagad esam spiesti nonākt pazemojošu līgumu kalpībā. Ne visas Eiropas nācijas, kurām citkārt gadījies slēgt šādus pazemojošus līgumus, uzreiz ir gājušas bojā. Nē, bet man šai situācijā pietrūkst mobilizējoša faktora, kā pārlaist uznākušos bargos laikus, kā atdosim aizņēmumu, kā palīdzēsim valdībai izdomāt to, ko tā nevar izdomāt ar saviem ekspertiem. Tagad vajadzētu nākt visiem talkā, kas, kā «Šveikā» teikts, kaut klibs, bet šauteni spēj nest – ar saviem piedāvājumiem, ar citu ekspertīzi.»