Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apšaudīta uzņēmēja Koppela automašīna

Jūrmalas uzņēmējs Ralfs Koppels vērsies policijā ar iesniegumu, kurā ziņo par viņam izteiktiem draudiem «aizmirst par parādu» un viņa automašīnas apšaudi, raksta laikraksts «Telegraf».

Naktī no 5.janvāra uz 6.janvāri Koppels, kurš ir Igaunijas pilsonis, savā automašīnā piebraucis pie sava savrupnama Jūrmalā, kur pie vārtiem viņu gaidījis kāds cilvēks, palūdzis aizsmēķēt un izšāvis «pavisam tuvu galvai», sabojājot automašīnas «Mercedes Benz S350» stiklu. Pēc tam šāvējs krievu valodā ieteicis Koppelam «aizmirst par parādu».

Uzņēmējs uzskata, ka vienīgais cilvēks, kurš viņam parādā, ir vietējā nekustamo īpašumu nozares uzņēmēja Larisa Sviridova. Viņa laikrakstam atteicās komentēt Koppela pieņēmumus.

Kā ziņots, 4.februārī Rīgas apgabaltiesa paredzējusi izskatīt lietu, kurā no «Delfīns partneri» un tā īpašnieces Sviridovas solidāri lūgts piedzīt zaudējumus - 8,61 miljonu latu. Iepriekš ar tiesas lēmumu jau tikušas apķīlātas viņai piederošās kapitāla daļas «Delfīns partneri» un SIA «Duntes noliktavas» par kopumā 471 515 latiem.

Lēmumu aizliegt Sviridovai jebkādā veidā atsavināt un apgrūtināt ar lietu tiesībām viņai piederošās «Delfīns partneri» un «Duntes noliktavas» kapitāla daļas šā gada februāra sākumā pieņēma Rīgas apgabaltiesa, izskatot Igaunijas uzņēmēja Ralfa Koppela lūgumu.

Koppels 2007.gada augustā iesniedza tiesā prasību pret Sviridovu, lūdzot piedzīt no viņas iepriekšminēto summu - 471 515 latus.

Prasības pieteikumā norādīts, ka 2007.gada sākumā Koppels Sviridovai pārdevis visas viņam piederošās kapitāla daļas SIA «ML Reform», SIA «CD Reform», SIA «Reform EL» un SIA «Martium» par 670 906 eiro jeb 471 515 latiem.

Kā apstiprinājums tam, ka Koppels un Sviridova vienojušies par pirkuma priekšmetu un maksu, kalpo 2007.gada 9.februārī noslēgtais līgums par darījuma konta atvēršanu un apkalpošanu, prasības pieteikumā norādījis Koppels.

Turklāt Koppels norādījis, ka, viltojot viņa parakstu, 2007.gadā Uzņēmumu reģistra Komercreģistrā ir reģistrētas izmaiņas iepriekšminēto uzņēmējsabiedrību sastāvā, kā dēļ viņš izslēgts no visu šo sabiedrību dalībnieku sastāva un viņa kapitāla daļas reģistrētas Sviridovai. Pieteikumā norādīts, ka atbildētāja izvairās no darījuma summas samaksas, jo pārdotās kapitāla daļas minētajās komercsabiedrībās Uzņēmumu reģistrā jau reģistrētas uz viņas vārda.

Savukārt laikraksts «Telegraf» šodien raksta, ka 15.janvārī Jūrmalas tiesā paredzēts izskatīt Sviridovas draugam Aleksandram Rasoham piederošā uzņēmuma «Real Alliance» prasību pret Koppelu, kurš 2006.gada augustā uz kompānijas vārda par 61 896 latiem iegādājies nu jau sašauto automašīnu «Mercedes Benz S350», tomēr vēlāk atteicies spēkratu atdot uzņēmuma rīcībā, par to nesamaksājot.

Koppels gan skaidro, ka par automašīnu kopumā samaksājis 44 700 eiro jeb 31 415 latus, savukārt atlikušos 50 000 eiro jeb 34 140 latu skaidrā naudā atdevis Rasoham.

LETA jau ziņoja, ka Sviridova, pēc «Baltic Screen» pētījuma datiem, starp komercķīlu devējiem - fiziskām personām - pērn bijusi otrajā vietā ar 71 967 129 latu lielu ķīlu.

Gada laikā viņa savu komercķīlu apjomu netika mainījusi, toties mediju uzmanības lokā nonākusi gan saistībā ar iespējamu kukuļa piedāvāšanu bijušajai Jūrmalas domes priekšsēdētājai Inesei Aizstrautai, gan saistībā ar cita Jūrmalas eksmēra - tagad cietumā sēdošā Jura Hlevicka - labvēlību, Sviridovas uzņēmumam «Delfīns partneri» iznomājot zemesgabalu par ārkārtīgi zemu cenu, secina «Baltic Screen».