Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunijā vislielākais NĪ pārdošanas apjomu kritums pēdējo 5 gadu laikā

Igaunijas nekustamā īpašuma pārdošanas apjomi pagājušā gada ceturtajā ceturksnī sasnieguši viszemāko punktu pēdējo 5 gadu laikā, kas saistīts ar pasaules ekonomiskās krīzes izraisīto kredītu izsniegšanas tempu samazināšanos, raksta [s:21129].

Īpašumu un zemes pārdošanas apjomi pagājušajā gadā kritušies par 33%, sasniedzot kopumā 7263 darījumus, kas ir zemākais skaits kopš 2003. gada otrā ceturkšņa. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pārdošanas apjomi 2008. gadā samazinājušies gandrīz uz pusi, sasniedzot 540 miljonus ASV dolāru.

Visvairāk pieprasītā mājokļu tipa - divistabu dzīvokļa -  vidējā cena Igaunijā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu 2008.gadā samazinājās par 20%, sasniedzot 13 295 kronas par 1m2.

Panīkušais nekustamā īpašuma tirgus daudzus novedis pie bankrota un kredītu zaudēšanas.

Igaunijas Finanšu ministrs Ivari Padars 5. janvārī paziņojis, ka valdība apsver iespēju palīdzēt mājsaimniecībām, kas nonākušas kredītsaistību grūtībās, un valsts varētu segt aizdevumu procentu maksājumus, jo mājokļu zaudēšana var kļūt «par nopietnu problēmu», raksta Bloomberg.