Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Larsons: Latvijas valdība iet pareizajā virzienā

Lai arī globālajā ekonomikā ir grūti laiki, ASV vēstnieku Latvijā Čārlzu Larsonu pozitīvi iespaidojuši Latvijas valdības soļi samazināt izdevumus.

«Ir ļoti, ļoti grūts laiks, bet valdība iet pareizajā virzienā,» pēc atvadu tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru žurnālistiem sacīja vēstnieks.

Larsons šodien pie Zatlera bija ieradies atvadu vizītē. Tuvākajā laikā viņš atgriezīsies dzimtenē un, kā viņš pats norādīja, mēģinās iedrošināt savas pārstāvētās valsts uzņēmējus veikt investīcijas Latvijā.

Larsons norādīja, ka Latvija ir ļoti skaista valsts ar gudriem un strādīgiem cilvēkiem.

Kā aģentūrai LETA sacīja prezidenta preses sekretāre Ilze Rassa, Zatlers tikšanās laikā pateicās Larsonam par sadarbību, īpašu paldies sakot par spēkā stājušos bezvīzu režīmu ar ASV, kā arī sadarbību drošības jomā. Savukārt vēstnieks pateicies par kopējo sadarbību, īpaši uzsverot sadarbību starptautiskajās operācijās.

Kā ziņots, jaunievēlētajam ASV prezidentam Barakam Obamam stājoties amatā, mainīsies ne tikai prezidenta komanda, bet arī ASV vēstnieki vairākās ārvalstīs, tostarp nomainīts tiks arī pašreizējais ASV vēstnieks Latvijā Larsons.

Ņemot vērā to, ka Obama ir demokrātu partijas pārstāvis, mainīti tiks tie ASV administrācijas pārstāvji, kuri pārstāv republikāņu partiju, tostarp arī Larsons, kura kandidatūru vēstnieka amatam izvirzīja līdzšinējais ASV prezidents republikānis Džordžs Bušs.

Visticamāk, jauns vēstnieks Latvijā gaidāms drīz pēc tam, kad jaunievēlētais prezidents Obama nodos amata zvērestu, proti, pēc 20.janvāra.

Kā aģentūrai LETA iepriekš norādīja Larsons, jaunajam prezidentam stājoties amatā, nozīmīgu amatpersonu, kā arī vēstnieku maiņa ir normāla procedūra. «Mēs to cienīsim un palīdzēsim jaunajam prezidentam tās veikšanā,» apliecināja Larsons.

Vēstnieks arī uzsvēra, ka Latvijā pavadījis brīnišķīgu laiku, taču ir gatavs pārmaiņām.