Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Štokenbergs vienojas ar Pensionāru federāciju pensiju jautājumā

Pensijas ir jāindeksē arī 2008. gadā un nav pieļaujams, ka ekonomiskās krīzes laikā pensijas tiek iesaldētas, kā to iecerējusi valdība, trešdien tikšanās laikā par kopīgu viedokli pensiju jautājumā vienojušies partijas «Sabiedrībai citai politikai» (SCP) līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs un Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāja Aina Verze, portālu «Apollo» informēja SCP preses sekretārs Kaspars Funts.

«Neraugoties uz mūsu līdzšinējiem pretējiem viedokļiem jautājumā par augustā notikušo pensiju likuma referendumu, esmu gandarīts, ka šajā valstij un sabiedrībai grūtajā situācijā esam ar LPF vienojušies par kopīgu nostāju pensionāru interešu aizstāvībā,» uzsver Štokenbergs.

Sanāksmes laikā Štokenbergs ar Verzi vienojušies, ka 2009. gadā pensijas ir noteikti jāindeksē jau aprīlī, kā tas paredzēts likumā, lai kompensētu vienai no trūcīgākajām sabiedrības daļām - pensionāriem - inflācijas radīto sadārdzinājumu. Tāpat panākta vienošanās, ka valdība nedrīkst 15% budžeta samazinājumu attiecināt uz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, pretējā gadījumā tiks apdraudēta pensiju izmaksa.

Lai spriestu par tālāku rīcību pensionāru interešu aizstāvībā, Štokenbergs uzaicināts uz LPF valdes 12.janvārī, kurā iecerēts informēt LPF par 13.janvāra protesta pasākumu un aicināt šo organizāciju un tās atbalstītājus piedalīties protesta pasākumā.