Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Moody's»: lejupslīde Latvijā būs ilgāka un dziļāka nekā domāts

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra «Moody's Investors Service» («Moody's») samazinājusi Latvijas kredītreitingu no A3 uz Baa1, saglabājot negatīvu nākotnes perspektīvu, teikts aģentūras paziņojumā.

«Moody's» samazinājusi Latvijai piešķirto valdības ārvalstu un vietējā valūtā izlaisto vērtspapīru reitingu no A3 līdz Baa1.

Kā skaidro «Moody's» eksperti, Latvijas reitings samazināts galvenokārt ekonomisko grūtību saasinājuma dēļ. Eksperti prognozē, ka ekonomiskās izaugsmes kritums būs dziļāks un ilgāks, nekā tika gaidīts. Valdības parāds nākamajos gados būtiski pieaugs, lai pārvarētu grūtos laikus un novērstu nopietnu ekonomisko krīzi valstī.

LETA jau ziņoja, ka «Moody's» 2008.gada novembrī samazināja Latvijas kredītreitingu, kā arī Lietuvas un Igaunijas kredītreitinga nākotnes perspektīvu no stabilas uz negatīvu. Latvijai piešķirtais valdības ārvalstu un vietējā valūtā izlaisto vērtspapīru reitings tika samazināts no A2 līdz A3.

Reitinga samazināšanu Latvijai un reitinga perspektīvu samazināšanu Lietuvai un Igaunijai «Moody's» pārstāvji galvenokārt skaidroja ar pieaugošajām bažām par ekonomikas lejupslīdi un iespējamām banku sektoru problēmām.

«Globālā likviditātes krīze, visdrīzāk, izraisīs šoku Latvijas banku sistēmā, atbalsojoties arī ekonomikā kopumā,» teikts «Moody's» paziņojumā.