Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: koncertzāles projektēšanas līguma slēgšana ir amorāla

Līguma slēgšana par Rīgas akustiskās koncertzāles būvprojekta izstrādi ir amorāla un grauj uzticību paziņojumiem par taupību, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Ivaru Godmani (LPP/LC) sacīja Valsts prezidents Valdis Zatlers.

«Šajos apstākļos, kad visas valsts augstākās amatpersonas stāsta un pārliecina sabiedrību, ka mums ir taupības režīms, šāda rīcība noteikti ir amorāla,» sacīja prezidents.

Zatlers norādīja, ka nepieciešams vērtēt personu atbildību, kas šajā procesā bija iesaistītas, un šādu solījumu viņš saņēmis arī no premjera. Savukārt, komentējot kultūras ministres Helēnas Demakovas (TP) atbildību un iespējamo demisiju, Zatlers norādīja: «Katrs ministrs pieņem savu lēmumu personīgi.»

Savukārt Godmanis savos komentāros par atbildību bija izvairīgs, norādot, ka no sākuma grib tikties ar kultūras ministri, lai izanalizētu situāciju un dzirdētu viņas argumentus. Pats galvenais gan esot bijis novērst iespējamos tēriņus šajā situācijā, uzsvēra premjers.

Kā ziņots, šodien kultūras ministre izplatījusi paziņojumu masu medijiem, kurā tiek pieļauta viņas atkāpšanās, taču tā vis nav pamatota ar minētā līguma slēgšanu, bet gan veselības problēmām.

Pagājušā gada pēdējā darba dienā, 30.decembrī, valsts aģentūra «Jaunie trīs brāļi» (J3B) noslēgusi 6,77 miljonu latu vērtu līgumu ar arhitekta Anda Sīļa vadīto biroju «AB.SZK» par Rīgas akustiskās koncertzāles būvprojekta izstrādi.

Kā ziņots, premjers Godmanis pieprasījis paskaidrojumus par Rīgas koncertzāles projektēšanas daudzmiljonu līgumu un jau tagad izsaka šaubas par šī projekta turpmāko virzību. Atbildīgā kultūras ministre Demakova slimības dēļ otrdien valdības sēdē nepiedalījās, tāpēc Godmanis pieprasīja rakstiski iesniegt paskaidrojumus J3B vadītājam Zigurdam Magonem.