Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stepanovu tur aizdomās par krāpšanu lielā apmērā

Ventspils uzņēmējs Oļegs Stepanovs atzīts par aizdomās turamo kriminālprocesā, kas tika sākts 2005.gada 20.jūlijā par krāpšanu lielā apmērā attiecībā pret AS «Latvijas Kuģniecība» (LK) un tās meitasuzņēmumiem, kā arī par darba pienākumu nolaidīgu pildīšanu, kas saistīts ar neizdevīgu līgumu noslēgšanu, radot LK būtisku kaitējumu - ap 29,1 miljonu ASV dolāru.

Stepanovs tiek turēts aizdomās pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas - par krāpšanu lielā apmērā. Minētais pants vainīgo personu paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 13 gadiem vai ar naudas sodu līdz 150 minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas priekšniece Sintija Virse aģentūrai LETA apstiprināja, ka Stepanovam piemērots drošības līdzeklis - uzturēšanās noteiktā dzīves vietā.

Savukārt uzņēmēja sabiedrisko attiecību konsultants Aleksandrs Niklass aģentūrai LETA apgalvoja, ka procesu uzraugošais prokurors jau ir atzinis šo lēmumu par nelikumīgu un uzdevis procesa virzītājam Raitim Kalnačam to atcelt un manīt. Lēmumā esot pieļautas kļūdas, kā arī neesot norādīts neviens fakts, par ko tieši Stepanovs tiek turēts aizdomās, uzsvēra Niklass.

Savukārt policijas pārstāve Virse norādīja, ka prokurors nav atcēlis lēmumu par aizdomās turamā statusa piemērošanu Stepanovam.

Stepanovs uzskata, ka šīs informācijas parādīšanās šajā brīdī varētu liecināt par mēģinājumu diskreditēt lieciniekus pirms gaidāmā Ventspils mēra Aivara Lemberga tiesas procesa.

«Skumji, ka policija nenodarbojas ar reālu darbu, bet veic sabiedrisko attiecību pasākumus atsevišķu personu labā,» sacījis Stepanovs.

Savukārt Niklass pieļāva iespēju, ka policija zinājusi par prokurora uzdevumu lēmumu atcelt, tāpēc arī šī informācija nodota masu medijiem.

Kriminālprocess atrodas Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomikas policijas pārvaldes lietvedībā. Policija informē, ka LK radītie zaudējumi ir norādīti 2005.gada 22.aprīļa Lielbritānijas revidenta «Moore Stephens» atzinumā.

Policija gan nav sniegusi informāciju, cik kopumā personu šajā procesā ir atzītas par aizdomās turamajām, norādot vien, ka «tostarp dotā kriminālprocesa ietvaros Stepanovs ir atzīts par aizdomās turēto».

Par to, ka, iespējams, Stepanovs ir atzīts par aizdomās turamo, aģentūra LETA rakstīja jau pagājušā gada novembrī. Toreiz Stepanovs norādīja, ka «izskanējušās ziņas ir pilnīga un absolūta nepatiesība, man nekas nav zināms par kriminālprocesiem un aizdomās turamā statusiem vai man nosūtītām pavēstēm».

Niklass aģentūrai LETA pērn novembrī pauda izbrīnu, ka Valsts policija par savām plānotajām darbībām sniedz publisku informāciju, pirms tās ir notikušas, tāpēc tas tiek vērtēts kā zināma provokācija ar mērķi graut Stepanova labo vārdu un lietišķo reputāciju.

Pēc Niklasa teiktā, Stepanovs iepriekš ir bijis policijā un sniedzis liecības, tāpēc policijai, kura zina viņa dzīvesvietas adresi, nevajadzētu būt nekādiem šķēršļiem ar viņu sazināties.

Stepanovs ir viens no ietekmīgākajiem Ventspils uzņēmējiem un redzamākais tā dēvētās Ventspils mēra Aivara Lemberga oponentu nometnes pārstāvis. Viņš regulāri tiek iekļauts mediju veidotajos Latvijas miljonāru sarakstos.

Jau ziņots, ka pērn 12.februārī Ekonomikas policija veica kratīšanu divos ar Stepanovu saistītos uzņēmumos - «SSF Logistic» un «Naftaship».

Savukārt laikraksts «Neatkarīgā» iepriekš ziņoja, ka kriminālprocesā par iespējamu liela mēroga krāpšanos, slēdzot LK neizdevīgus frakta un kuģu remonta līgumus, aizdomās turētā statuss piemērots bijušajam LK valdes loceklim Valērijam Godunovam un Ņinai Gļebovai, kura ir Stepanovam piederošo firmu finansiste.

Kā ziņots, kriminālprocess par neizdevīgajiem kuģu frakta līgumiem tika ierosināts jau 2005.gada jūlijā un tā pamatā bija starptautisku kuģošanas biznesa auditoru «Moore Stephens» ziņojums, kas identificēja virkni kuģu frakta līgumu par pazeminātām cenām, kas slēgti ar kompānijām, kuras saistītas ar uzņēmuma bijušajām amatpersonām, tādējādi LK nodarot būtiskus zaudējumus.

Uzņēmuma vadības ierosinātas iekšējās izmeklēšanas gaitā ticis konstatēts, ka bijušās amatpersonas uz laiku nodevušas kuģus nomā par būtiski pazeminātām cenām dažādām ārzonas firmām, kuras vēlāk kuģus izīrējušas jau par tirgus cenu, gūstot vairāku miljonu peļņu, apejot LK un nodarot uzņēmumam zaudējumus.

LK šajā kriminālprocesā atzīta par cietušo.