Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperte: SC varētu iegūt 50% mandātu Rīgas Domē

Rīgas domē apvienība «Saskaņas Centrs» (SC) varētu iegūt pat pusi no visiem mandātiem pašvaldībā, uzskata Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Eiropas studiju fakultātes Politikas zinātnes katedras vadītāja Ilga Kreituse.

Eksperte uzskata, ka jaunākie politisko partiju reitingu dati ļoti patiesi atspoguļo cilvēku viedokli.

«Aptaujas rezultāti faktiski parāda, ka esošajām koalīcijas partijām līdz pašvaldību vēlēšanām vairs zemāk nav kur krist,» uzskata Kreituse. «Protams, jebkurā aptaujā ir nejaušības moments un pieļaujamā kļūda, bet tas var ietekmēt rezultātus ne vairāk kā 1%-2% apmērā.«

Kreituse uzskata, ka politiskajai elitei jārespektē aptauju rezultāti. «Partijām derētu atcerēties, ka vēl nesen tādi politiskie spēki kā «Latvijas Ceļš» un «Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija» (LSDSP) pirms vēlēšanām apšaubīja socioloģisko aptauju patiesumu, par to samaksājot ar izgāšanos vēlēšanās,» atgādina eksperte.

Jautāta par atbalstu atsevišķiem politiskajiem spēkiem, Kreituse norādīja, ka viņu mazliet pārsteidz Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) salīdzinoši augstā popularitāte, tomēr eksperte uzskata, ka līdz pašvaldību vēlēšanām jūnijā atbalsts šim politiskajam spēkam vēl samazināsies.

«Protams, pirms [pašvaldību] vēlēšanām sagaidāmi sevis popularizēšanas mēģinājumi. Tomēr, ja vien partijas neatradīs kādu «knifu», ar ko nodarbināt vēlētāju prātus līdzīgi kā pozitīvisma kampaņu gadījumā, draud pamatīga izgāšanās,» prognozē Kreituse, norādot, ka Rīgas domē SC varētu iegūt pat pusi no visiem mandātiem pašvaldībā.

www.diena.lv

Tāpat ir pieaudzis to aptaujāto skaits, kuri nevēlas piedalīties vēlēšanās.

Ja no koalīcijas partijām līdz šim labākie reitingi bija Zaļo un zemnieku savienībai, tad decembrī arī šīs apvienības reitings krities un to atbalstīja vien 5,5% aptaujāto. LPP/LC reitings decembrī bija 3,2%, Tautas partijas reitings - 2,7% un apvienības «Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK - 2%.

Nedaudz krities arī pastāvīgās reitingu līderes - «Saskaņas centra» - atbalstītāju skaits. Decembrī par šo partiju bija gatavi balsot 11,4% vēlētāju.

Par JL balsis bija gatavi atdot 6% aptaujāto, «Sabiedrību citai politikai» - 3,4%, bet «Pilsonisko savienību» - 3%.

www.diena.lv