Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā par siltumu decembrī būs jāmaksā par 20% vairāk nekā novembrī

Pieaugot siltumenerģijas patēriņam, rīdziniekiem par siltumu decembrī būs jāmaksā par 20% vairāk nekā novembrī, aģentūru LETA informēja AS «Rīgas siltums» (RS) Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

2008.gada decembrī, salīdzinot ar novembri, pieaudzis siltumenerģijas patēriņš par 20%, tādējādi rīdziniekiem, norēķinoties par decembrī patērēto siltumenerģiju, būs jāmaksā vidēji 1,2 reizes vairāk nekā novembrī, liecina RS veiktā siltumenerģijas lietotājiem izrakstīto rēķinu analīze.

Kā skaidroja Rence, siltumenerģijas patēriņa pieaugumu 2008.gada decembrī ietekmējuši vairāki faktori. Rēķina pieaugumu ietekmēja āra vidējās gaisa temperatūras pazeminājums par 2,8 grādiem un norēķina perioda pagarinājums par 24 stundām, jo mēnesis ir par vienu dienu garāks. Tāpat saistībā ar gada nogali pieauga brīvo un svētku dienu skaits, tādējādi palielinājās siltumenerģijas patēriņš karstā ūdens sagatavošanai.

RS aplēses liecina, ka par decembra apkuri vidēji būs jāmaksā 0,90-1,12 lati kvadrātmetrā, bet novembrī bija 0,75-0,93 lati kvadrātmetrā.

Iedzīvotājiem rēķinus ietekmē katras mājas norobežojošo konstrukciju siltumtehniskie rādītāji - mājas, jumta, bēniņu, pagrabtelpu siltinājums, logu un durvju stāvoklis, kā arī moderno individuālo siltummezglu pēc apsaimniekotāju pieprasījuma ieregulētais režīms.

Apkures izmaksas ir zemākas līdz pat 50% mājās, kurās veikti energotaupīšanas pasākumi.

Rīdzinieki par piegādāto siltumenerģiju pagaidām norēķinās samērā labi, aģentūrai LETA pastāstīja Rence.

Pašreizējā situācijas analīze liecina, ka šajos divos apkures mēnešos nomaksas procents bijis 85%, kas ir par 2% zemāk nekā pagājušajā apkures sezonā par tādu pašu laika periodu, norādīja Rence.

«Tā kā ir bijušas garās banku brīvdienas, tad ne visas pārskaitītās summas par siltumenerģijas piegādi ir ienākušas «Rīgas siltuma» kontos,» pieļāva uzņēmuma pārstāve.

«Saistībā ar nenomaksātiem rēķiniem dažiem desmitiem lietotāju gada nogalē un šonedēļ atkārtoti esam izsūtījuši vēstules ar aicinājumu aktivizēt maksājumus un nokārtot parādsaistības. Nākamnedēļ atkārtoti vērtēsim parādsaistību izpildi,» sacīja Rence.

Decembrī rīdziniekiem siltumenerģijas tarifs nepaaugstināsies, savukārt 2009.gada janvārī un februārī RS prognozē tarifu pazemināšanos par 1,5%-3%.

No 1.decembra norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju decembrī tiks piemērots tāds pats tarifs kā novembrī - 44,89 lati par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Siltumenerģijas tarifs noteikts, pamatojoties uz AS «Latvijas Gāze» publicēto paziņojumu laikrakstā «Latvijas Vēstnesis» par dabasgāzes tirdzniecības gala tarifiem decembrī.

RS par patērēto siltumenerģiju 2009.gada janvārī prognozē piemērot tarifu 43,53 lati par megavatstundu bez PVN, bet februārī - 44,21 lats par megavatstundu bez PVN.

Sagaidāmie tarifi par siltumenerģiju norādīti, balstoties uz «Latvijas Gāzes» paziņojumā publicētajām prognozēm. RS norāda, ka šāda tarifu piemērošanas kārtība ir izdevīga siltumenerģijas lietotājiem.

Tā siltumenerģijas tarifs 2009.gada janvārī būs par 3% zemāks, salīdzinot ar 2008.gada decembrī piemēroto tarifu. Savukārt 2009.gada februārī tas būs par 1,5% zemāks nekā šī gada decembrī.

RS ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi.

77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantoti dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir vairāk nekā 876 kilometri, no kuriem 72% atrodas RS īpašumā.

Biznesa ideju žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un Rīgas Fondu biržas 2008.gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» RS ar uzņēmuma vērtību 52,66 miljoni latu ierindojas 39.vietā, bet 2007.gada pētījumā RS ar uzņēmuma vērtību 40,89 miljoni latu ierindojās 55.vietā.