Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

18.Starptautiskajā ziemas mūzikas festivālā Valmierā izskanēs opera «Ķīnietes»

No šodienas līdz 11.janvārim Valmierā norisināsies 18.Starptautiskais ziemas mūzikas festivāls, kura laikā pilsētā izskanēs desmit koncerti.

Festivāla atklāšanas koncerts notiks šovakar plkst.19.00 Valmieras 5.vidusskolas zālē. Tajā piedalīsies pianiste Jautrīte Putniņa, vijolnieces Madara Pētersone un Undīne Cercina, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskola un Valmieras mūzikas skolas solisti, ansambļi, koris un kamerorķestris.

Rīt trīs koncerti norisināsies Valmieras 5.vidusskolā, piedāvājot koncertprogrammu vairāku Latvijas mūzikas skolu audzēkņu un Liepājas stīgu kvarteta izpildījumā.

Savukārt sestdien plkst.13.00 un plkst.16.00 koncerti notiks Valmieras 5.vidusskolā – tajos piedalīsies ne vien mūziķi no Latvijas, bet arī no Valmieras sadarbības pilsētas Halles (Vācija).

Sestdien plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā ikviens aicināts apmeklēt Kristofa Villbalda Gluka operu «Ķīnietes» Vidzemes kamerorķestra (diriģentes Andris Veismanis) un solistu Baibas Berķes, Evijas Martinsones, Ievas Paršas un Jāņa Kurševa izpildījumā. Komiskā opera veltīta 18.gadsimta vidus Austrijas galma modīgajai rotaļlietai – ķīniešu tēmai. Operā apvienota mīlestība, pastorāle un drāma, stāstot par augstdzimušu ķīniešu meiteni, kura kliedē garlaicību, kopā ar draugiem iestudējot Eiropas teātra vēsturē pazīstamus sižetus. Operas pirmizrāde notika 1754.gadā Vīnē.

Sestdien plkst.22.00 Valmieras Kultūras centrā notiks jau par tradīciju kļuvušais džeza mūzikas koncerts, tajā uzstāsies mūziķi no dažādām Latvijas pilsētām un viesi no Lietuvas. Koncertā dzirdēsim gan Raimonda Macata džeza kvintetu «RM5», kamerkori «Kaķi» diriģentes Ingas Zirnes vadībā, gan arī solistus, vokālo ansambli un orķestri «Zemgales puse».

Svētdien plkst.14.00 festivāla ietvaros norisināsies garīgās mūzikas koncerts Sv.Sīmaņa baznīcā, savukārt noslēguma koncerts notiks plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā.