Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Iznākusi grāmata «Eņģelis ar bazūni»

Apgāds «Zvaigzne ABC» laidis klajā austriešu rakstnieka Ernsta Lotāra (Ernst Lothar, 1890–1974) romānu «Eņģelis ar bazūni», kas savulaik dēvēts par «Vīnes Forsaitu teiku», tas atsauks atmiņā arī tādus dižus darbus kā «Tibo dzimta» un «Budenbroki».

Ernsts Lotārs – rakstnieks, režisors, Zalcburgas festivāla tradīcijas atjaunotājs pēc Otrā pasaules kara, cilvēks ar sarežģītu likteni – joprojām tiek uzskatīts par vienu no 20. gadsimta svarīgākajām personībām Austrijas literatūras un teātra dzīvē. «Eņģelis ar bazūni» ir viņa slavenākais romāns.

«Maldoties klipu estētikā, pārtiekot no griezīgi spilgtiem fragmentiem, smokot zem efektīgu lūžņu kaudzes, reizēm gribas atgūties un šim nolūkam izlasīt Stāstu. Piedevām – Stāstu, kas dara bagātāku ne vien sirdi, bet arī prātu. Ja jūsu rokās ir nonācis austriešu rakstnieka Ernsta Lotāra romāns «Eņģelis ar bazūni», tad ziniet – šā romāna garumā jūs gaida patiess līdzpārdzīvojums. Vīnes kolorītās ainas, siržu noslēpumi, negaidītie likteņa pavērsieni vienas dzimtas mūžā – tas viss runā pats par sevi. Taču tikpat krāsaini Ernsts Lotārs parāda mums arī savu dzimto Austriju pusgadsimta gaitā, un, raugoties šajā spilgtajā ainā, mēs atceramies to, ko reiz esam zinājuši par Austroungārijas un Austrijas vēsturi, un piedevām iegūstam gluži jaunu un personisku skatījumu uz to. Altu dzimtas likteņi, Vīnes šarms, laikmetu vētras – un lielisks rakstnieks, tik vecmodīgs, ka pamazām atkal kļūst moderns,» tā par romānu saka tā tulkotāja Silvija Brice.

«Eņģelis ar bazūni» ir saviļņojošs stāsts par Vīnes patriciešu Altu dzimtas trim paaudzēm, kuras piedzīvo visus vēsturiskos satricinājumus, kas piemeklē Austriju laikposmā no 1888. līdz 1933. gadam.

Uz kolorītā vēsturiskā fona risinās cilvēku likteņi, kuros netrūkst mīlestības un naida, nodevības un uzticības, vientulības smeldzes un ilgu pēc laimes. Vēstījuma centrā ir Vīnes klavieru ražotāju firmas atvase Hanss Alts, taču romāna vitālais kodols ir Henriete Alta, kurā apvienojas šarms un drosme, vājums un spēks. Ģimenes intrigu un katastrofu vidū viņa ir gan norieta, gan cerību simbols.