Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

IUB atļauj slēgt Ls 61 000 vērto līgumu par Rīgas kolumbārija pirmās kārtas būvniecību

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) atļāvis Rīgas domes Komunālajam departamentam slēgt 61 505 latus vērtu līgumu ar cenu aptaujā par uzvarētāju atzīto SIA «SPN 2» par Rīgas kolumbārija jeb pelnu kapsētas pirmās kārtas būvniecību.

Šāds lēmums pieņemts, pērnā gada nogalē izskatot SIA «Q Construction A.G.» iebildumus par to, ka tās piedāvājums noraidīts kā konkursa nolikumam neatbilstošs. Uzņēmums lūdza IUB atzīt, ka tā piedāvājumu Rīgas domes Komunālais departaments no tālākas vērtēšanas izslēdzis nepamatoti, un atcelt lēmumu, ar kuru par uzvarētāju atzīts «SPN 2».

Kā liecina IUB interneta mājaslapā publicētais lēmums, IUB, izvērtējot sūdzību, «Q Construction A.G.» iebildumus atzina par nepamatotiem un atļāva slēgt apstrīdēto līgumu.

LETA jau ziņoja, ka pērn novembrī Rīgas domes Komunālais departaments no 12 pretendentiem par labāko atzina «SPN 2» piedāvājumu. Kopā ar pievienotās vērtības nodokli tolaik kolumbārija pirmās kārtas būvniecības izmaksas tika lēstas ap 72 000 latu.

Rīgas kolumbārija projektēšana pašvaldībai izmaksāja 54 000 latu. Konkursā projektēšanas darbu veikšanai uzvarēja SIA «Arhitekta L.Šmita darbnīca».

Komunālais departaments iepriekš norādīja, ka kolumbārija būvniecībai būs nepieciešami aptuveni 320 000 latu.

Jau ziņots, ka domes deputāti 2006.gada nogalē nolēma Rīgā izveidot kolumbāriju Varoņu ielā. Jauno kapu teritorija atradīsies joslā starp Sarkandaugavas kapiem, Varoņu ielu un Rīgas un Saulkrastu dzelzceļa līniju.

Kapu teritorijas centrālo asi veidos zāliens ar skulptūru augstākajā daļā. Zālienu ieskaus divi ceļu loki. Starp pirmo un otro ceļu loku iecerēts izveidot pelnu zālienu ar iespēju izvietot piemiņas plāksni vai oriģinālu pieminekli. Ap otro ceļu loku simetriski pret centrālo asi atrastos laukumi, kuros būtu urnu glabāšanai paredzētās sienas, individuālo stādījumu laukumi un ūdens ņemšanas vietas.

Ārpus centrālās daļas paredzēts izvietot apbedījumu laukumus, kas būtu domāti atsevišķas konfesijas vai profesijas pārstāvjiem. Kapu teritorijā aiz otrā ceļu loka tiktu saglabāta dabiskā meža zemsedze. Pēc iespējas tiktu saglabāti koki.

Pastāv vienošanās starp Kapu pārvaldi un krematorijas uzņēmumu, ka projekta gaitā atjaunos laukumu starp krematorijas ēku un kolumbārija teritoriju, kā arī izveidos stāvvietu aptuveni 60 automašīnām.

Būvniecības publiskās apspriešanas laikā ne Ziemeļu rajona izpilddirekcijā, ne Rīgas pilsētas Būvvaldē netika saņemta neviena atsauksme.